Zostań „Cichym Pomocnikiem” na YouTubie razem z Kanałem Sportowym

Świat stanął w obliczu sytuacji, w której wszystko dzieje się na odwrót – niezbędne jest pozostawanie w domach i ograniczanie swojej aktywności poza nimi. Dotyczy to także sportowców, którzy zmienili się w kibiców i razem ze wszystkimi dopingują lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarki oraz pracowników szpitali. Nie bądź jednak biernym obserwatorem i dołącz do dziennikarza Michała Pola, paraolimpijczyka Wojtka Makowskiego oraz ampfutbolisty Jakuba Popławskiego, którzy już w najbliższy wtorek (tj. 7 kwietnia o godz. 21:00) na „Kanale sportowym” na YouTube, wystąpią w programie Hejt Park. Wszystko to w szczytnym celu, aby promować sport paraolimpijski oraz wesprzeć zbiórkę organizowaną na platformie crowdfundingowej dla naszych “Cichych Bohaterów”, czyli ratowników medycznych, zapewniając strudzonym w walce z koronawirusem pełnowartościowy posiłek.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Najnowszy bilans potwierdzonych przypadków pokazuje, że epidemia wciąż rozprzestrzenia się w Polsce i niewiele wskazuje na to, żeby miała wygasnąć w najbliższych dniach czy tygodniach. Dzisiaj, na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem stoją lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i pozostały personel medyczny, którzy ratują nasze zdrowie mimo ryzyka. Pracują niezwykle intensywnie, często w okrojonym składzie, ponieważ wielu ich kolegów i koleżanek trafia na kwarantannę, lub musi opiekować się dziećmi.

– Nie chcę pozostać bezczynnym kibicem i dlatego chcę zachęcić Polaków do udziału w zbiórce organizowanej przez organizację Planet Heroes, z której dochody przekazane zostaną na posiłki dla naszych “Cichych Bohaterów” – mówi Wojtek Makowski, srebrny medalista igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. w pływaniu. – Dołączcie do nas już w najbliższy wtorek o godzinie 21:00, w ten szczególny dzień, tuż przed świętami wielkanocnymi, który jest zarazem światowym dniem zdrowia i pracowników służby zdrowia. Niech „Cisi Bohaterowie” dostaną od wszystkich widzów programu Hejt Park na YouTube, jak najwięcej otuchy do dalszej walki. Zadbajmy o ratowników medycznych, szczególnie w święta – podkreśla Wojtek Makowski.

W najbliższy wtorek, 7 kwietnia br., między godz. 21:00 a 23:00, wszyscy obecni na „Kanale Sportowym” na YouTube podczas programu Hejt Park, będą mogli posłuchać rozmowy ze srebrnym medalistą igrzysk paraolimpijskich Rio 2016 w pływaniu, a także raperem – Wojtkiem Makowskim oraz piłkarzem reprezentacji Polski w Amp Futbolu Jakubem Popławskim. Czekają na was konkursy, telefony od słuchaczy kanału i inne. Całość wydarzenia poprowadzi znany dziennikarz sportowy i jeden z założycieli „Kanału Sportowego” – Michał Pol.

– Cieszę się, że będę mógł zaprezentować w programie dwóch sportowców z niepełnosprawnością – Wojtka Makowskiego oraz Jakuba Popławskiego, którzy są ludźmi pełnymi pasji – mówi Michał Pol. – Oprócz tego, że przełamują swoje bariery na co dzień, pamiętają również o pomaganiu innym, co jest szczególnie godne uwagi w tym trudnym dla nas czasie – dodaje.

Zbiórka specjalna #CitiVolunteers i Planet Heros ma na celu wsparcie pracowników służby zdrowia: personel ratownictwa medycznego w Warszawie, okręgu warszawskim oraz w Olsztynie. To oni dzisiaj działają na pierwszej linii frontu, ryzykując dla nas swoje zdrowie i życie. Akceptując codziennie wysokie ryzyko zarażenia, pracując często w okrojonym składzie są tymi „Cichymi Bohaterami”.

Dzięki dotychczasowemu wsparciu wolontariuszy Citi, 335 ratowników w Warszawie i Olsztynie już trzeci tydzień otrzymuje ciepłe, pełnowartościowe posiłki. Dowożone na miejsce i na czas. W sumie dostarczono już 4 300 posiłków. Teraz #CitiVolunteers w partnerstwie z platformową crowdfundingową Planet Heros chcą zawalczyć o kolejny tydzień wsparcia.

Oni na nas liczą. Nie możemy zostawić naszych Cichych Bohaterów. To jest czas, kiedy powinniśmy działać razem. Ten codzienny posiłek dla służby ratownictwa medycznego to nasz gest bezgranicznej wdzięczności za ich ciężką pracę. To jednocześnie pełnowartościowa dawka energii, która pomaga tym bohaterom sprostać wyzwaniom tej trudnej codzienności.

Czy wiesz, że ponad tysiąc wolontariuszy Citi wspiera 335 ratowników medycznych w Warszawie i Olsztynie? Dołącz do nich, wesprzyj zbiórkę na platformie crowdfundingowej Planet Heros i zostań “Cichym Pomocnikiem” już teraz!

————

Informacja prasowa.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL