Fot. Borys Gogulski/Amp Futbol Polska

Zrobili to! Polacy brązowymi medalistami mistrzostw Europy w amp futbolu!

Cóż to były za emocje! Reprezentacja Polski zdobyła brązowe medale Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. W meczu o trzecie miejsce Biało-czerwoni pokonali Rosjan 1:0 po golu Jakuba Kożucha!

– Wielu chłopaków jest zdołowanych, ale pomożemy im się podnieść – zapowiadał przed meczem Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski. W sobotę gospodarze przegrali 1:2 z Hiszpanami i stracili wyjątkową szansę na grę w finale przed własną publicznością. Świercz dotrzymał jednak słowa, bo Polacy w meczu o trzecie miejsce dominowali nad bardzo silnymi Rosjanami, dla których brak udziału w finale również był rozczarowaniem. W efekcie kilkutysięczny tłum kibiców zebrany na trybunach stadionu Cracovii był świadkiem spotkania zaciętego, ale i stojącego na wysokim poziomie. Obie drużyny miały swoje szanse, jednak to Polacy sprawiali wrażenie drużyny, która była bliżej przechylenia szali na swoją korzyść.

Fot. Borys Gogulski/Amp Futbol Polska

Świetnie dysponowanych i niezwykle mocnych w niedzielę biało-czerwonych nie podłamał choćby zmarnowany rzut karny w ostatniej akcji pierwszej połowy. Tej drużyny nic nie jest w stanie złamać, co Jakub Kożuch udowodnił już wiele razy. Wahadłowy reprezentacji stracił nogę w pożarze mieszkania, gdy ojciec uratował mu życie sadzając na parapecie po zewnętrznej stronie okna i przywiązując go kablem. Sam zginął w płomieniach, ale uratował życie syna, który jednak stracił nogę. Dziś Jakub Kożuch zdobył bramkę na wagę brązowego medalu, w dodatku oddając efektowny strzał z dystansu! To powtórzenie wyniku sprzed czterech lat, gdy w Turcji – w pierwszych w historii Mistrzostwach Europy w amp futbolu – biało-czerwoni także zajęli trzecie miejsce.

– Krzyczałem do Bartosza Łastowskiego, żeby podał do mnie. I zrobił to, a ja uderzyłem. Myślę, że był to strzał nie do obrony. Nie sądziłem, że będę w stanie strzelić tego gola, ale jednocześnie wiem, że drużyna bardzo we mnie wierzyła. Jesteśmy brązowymi medalistami Euro! – cieszy się zdobywca jedynej bramki w niedzielnym spotkaniu Jakub Kożuch.

Fot. Borys Gogulski/Amp Futbol Polska

Kibice, jak zwykle licznie zebrani na trybunach stadionu Cracovii, żywiołowo dopingowali biało-czerwonych i stworzyli atmosferę o jakiej wiele obiektów sportowych w Polsce może tylko pomarzyć.

„To niesamowite, jak oni grają w piłkę!” „Jestem pierwszy raz na meczu amp futbolu i już teraz wiem, że nie ostatni”, „To są prawdziwi herosi!” – te inne słowa wypowiadali fani pytani przez organizatorów o emocje związane z niedzielnym spotkaniem.

– To medal również Wasz-kibiców . To medal zdobyty nie tylko przez piłkarzy, czy sztab szkoleniowy, ale także przez fanów, którzy byli z nami od początku tego Turnieju. Wszyscy razem stworzyliśmy wielką ampfutbolową rodzinę.  Każdego dnia czuliśmy wsparcie kibiców i bardzo im za to dziękujemy – mówi Krystian Kapłon.

W przerwie meczu Polska – Rosja wielkie oklaski zebrały pierwsze polskie ampfutbolistki. Monika i Zuzanna zaprosiły do rozpoczęcia treningów także inne panie chcące być pionierkami tej dyscypliny w Europie.

Fot. Borys Gogulski/Amp Futbol Polska
Mecz o 3. miejsce:

Polska – Rosja 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Kożuch (33)

Polska: Igor Woźniak – Przemysław Świercz, Kamil Rosiek, Przemysław Fajtanowski, Bartosz Łastowski, Krystian Kapłon, Kamil Grygiel oraz Jakub Kożuch, Mariusz Adamczyk.

Rosja: Abubakar Tołchadow – Igor Gamaonow, Magomied Abujew, Bisłan Szakbijew, Sulambek Mutajew, Dimitrij Udałow, Asłambiek Szachbułatow oraz Aleksandr Kożakin, Walerij Sadowski.

————

Informacja prasowa
Fot. główne: Borys Gogulski/Amp Futbol Polska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL