Miss Wheelchair World: Adrianna Zawadzińska II wicemiss!

Pierwsze w historii wybory Miss Wheelchair World za nami! Najpiękniejszą na świecie kobietą na wózku inwalidzkim uznana została Białorusinka Aleksandra Cziczikowa, a tytuł II wicemiss powędrował do Polki Adrianny Zawadzińskiej.

Wybory miss na wózkach to jedyny taki konkurs, w którym pokazywane jest piękno bez barier. To konkurs, w którym poza walorami estetycznymi wszystkich kandydatek wnikliwej ocenie poddawane są także ich osobowość, umiejętności czy zaangażowanie w działalność społeczną.

Organizatorami pierwszej w historii światowej edycji wyborów Miss Wheelchair World 2017 byli Fundacja Jedyna Taka oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Uroczysta finałowa gala konkursu, która odbyła się wczorajszego wieczora w warszawskiej Arenie Ursynów, zgromadziła pełną widownię.

Jury, którego szeregi zasiliły m.in. Iwona Cichosz, ubiegłoroczna miss świata Głuchych, i dziennikarka Agata Młynarska, czekał twardy orzech do zgryzienia. Do walki o koronę najpiękniejszej kobiety na kuli ziemskiej przystąpiły 24 kandydatki z 18 krajów. Wśród pretendentek do tytułu znalazły się dwie Polki, Beata Jałocha i Adrianna Zawadzińska.

Po ponaddwugodzinnym widowisku, w trakcie którego wszystkie kandydatki zaprezentowały się w strojach narodowych i wieczorowych, poznaliśmy ostateczny werdykt jury. Tytuł najpiękniejszej kobiety poruszającej się na wózku powędrował do pochodzącej z Białorusi Aleksandry Cziczikowej. I wicemiss wyborów Miss Wheelchair World 2017 została Lebohang Monyatsi z Republiki Południowej Afryki, a II wicemiss – nasza Adrianna Zawadzińska. Do Polki powędrowały także tytuły Miss Wdzięku oraz Miss Foto.

Wyniki pierwszego w historii finału Miss Wheelchair World 2017:

Miss Wheelchair World 2017 – Aleksandra Cziczikowa (Białoruś)
I Vice Miss Wheelchair World 2017 –Lebohang Monyatsi (RPA)
II Vice Miss Wheelchair World 2017 – Adrianna Zawadzińska (POLSKA)

Miss Indywidualności 2017 – María Díaz (Chile)
Miss Aktywności 2017 – Oksana Kononiec (Ukraina)
Miss Lifestyle Designers 2017 – María Díaz (Chile)
Miss Wdzięku 2017 – Adrianna Zawadzińska (POLSKA)
Miss Życzliwości 2017 – Vahen King (Kanada)
Miss Uśmiechu 2017 – Nadjet Meskine (Francja)
Miss Foto 2017 – Adrianna Zawadzińska (POLSKA)
Miss Popularności 2017 – Rajalakshmi Shankar Janardhana Murthy (Indie)

Poniżej prezentujemy Wam kilka zdjęć z wyborów autorstwa Marcina Banaszkiewicza.

————

Fot.: Marcin Banaszkiewicz.

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL