Amp Futbol: Biało-czerwoni wyszli z grupy. Z Haiti o ćwierćfinał mistrzostw świata

Reprezentacja Polski w amp futbolu w swoim ostatnim grupowym spotkaniu uległa Japonii 0:2 i do pucharowej fazy rozgrywek wywalczyła awans z trzeciego miejsca. Rywalem naszych piłkarzy w 1/8 finału będą Haitańczycy, którzy z kompletem zwycięstw triumfowali w grupie D.

W wyjściowym składzie do gry wystawieni zostali Marcin Guszkiewicz, Przemysław Świercz, Mariusz Krzempek, Krystian Kapłon, Kamil Grygiel oraz Jakub Kożuch. Między słupkami stanął z kolei bramkarz stołecznego klubu Gloria Varsovia, Jakub Popławski. Przez 50 minut na murawie nie zobaczyliśmy Bartosza Łastowskiego, który pauzował przez jeden mecz za żółte kartki.

Japonia, jedenasta ekipa ostatniego mundialu, na inaugurację mistrzostw pokonała 1:0 Kostarykę, a także uległa aż 0:3 Kolumbii. Biało-czerwoni natomiast dzięki dwóm efektownym zwycięstwom po 1:0 nad zespołami z zachodniej półkuli objęli samodzielne prowadzenie w grupie C. Stawką spotkania z reprezentacją Kraju Kwitnącej Wiśni było zatem „dowiezienie” tego pierwszego miejsca do końca, co w 1/8 finału teoretycznie uchroniłoby ich przed grą z mocniejszym rywalem.

Podopieczni trenera Marka Dragosza, znając stawkę tego spotkania, na murawę wyszli bardzo zmotywowani. Po kilkunastu minutach gry przegrywali jednak z Japonią jednym golem autorstwa Kawanishiego. W drugiej połowie wynik na 2:0 podwyższył Amakawa, co skomplikowało sytuację w grupie. Aż trzy zespoły bowiem zgromadziły na swoim koncie po sześć punktów i o końcowym rozkładzie miejsc w tabeli zadecydował korzystniejszy bilans bramek. Ten z kolei najlepszy posiadali Kolumbijczycy (5-2), którzy dwie godziny później wygrali 2:1 z Kostaryką. Drugą pozycję zajęli Japończycy (3-3), zaś trzecią Polacy (2-2). Bez punktów grupową fazę rozgrywek zakończyli Kostarykańczycy (1-4), którym na osłodę pozostała walka o lokaty 17-24.

W spotkaniu, którego stawką będzie ćwierćfinał mistrzostw świata biało-czerwoni zmierzą się z sensacją tych rozgrywek, reprezentacją Haiti, która z kompletem trzech zwycięstw wygrała grupę D. Haitańczycy przez grupową fazę rozgrywek szli jak burza, w ostatnim meczu pokonując 2:1 wicemistrzów świata z 2014 roku – Angolę. Mecz ten rozpocznie się już jutro (tj. 1 listopada) o godzinie 22:00 polskiego czasu.

Skład polskiej reprezentacji na MŚ:

Bramkarze: Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub Popławski (Gloria Varsovia),

Obrońcy: Przemysław Świercz (Husaria Kraków), Mariusz Krzempek (Kuloodporni Bielsko-Biała), Adrian Stanecki (Gloria Varsovia Warszawa), Marcin Guszkiewicz (Husaria Kraków),

Pomocnicy: Krystian Kapłon (Husaria Kraków), Kamil Rosiek (Husaria Kraków), Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała), Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia),

Napastnicy: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia), Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała), Kamil Grygiel (Husaria Kraków).

————

Fot.: Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL