Amp Futbol Cup 2019: Wielkie piłkarskie emocje już w najbliższy weekend w Warszawie!

Reprezentacja Polski Amp Futbol po pamiętnych mistrzostwach świata w Meksyku szykuje się do kolejnej wielkiej imprezy – mistrzostw Europy Kraków 2020. W ramach przygotowań do EURO biało-czerwoni już 7 i 8 września zagrają w Warszawie w silnie obsadzonym turnieju Amp Futbol Cup. Polacy na warszawskim Bemowie powalczą o zwycięstwo z Francją, Rosją, Włochami, Gruzją i Azerbejdżanem. Nasi zawodnicy liczą na gorący doping kibiców, na których czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek.

Pamiętny Meksyk

Październikowy mundial w Meksyku był dla biało-czerwonych przełomowy. Pod względem sportowym zostawił duży niedosyt, ale po raz pierwszy przyciągnął do ampfutbolu rzesze kibiców, którzy zakochali się w tej dyscyplinie. Mecze mistrzostw, mimo różnicy czasu i tylko internetowej transmisji, docierały do setek tysięcy fanów w naszym kraju, a pamiętny ćwierćfinał z Angolą przekroczył 1,5 miliona zasięgu (!). Efekty tej popularności widać było również podczas tegorocznych towarzyskich spotkań drużyny z Irlandią w Krakowie (3:0) i z Belgią w Rzepinie (9:0), na których zanotowano komplet publiczności. Mimo niezrealizowania celu, jakim podczas mundialu było zdobycie medali, kadra Marka Dragosza pokazała, że w niedalekiej przyszłości może bić się o najwyższe cele, a jej młodzi zawodnicy już teraz należą do najlepszych na świecie. Odpadnięcie z rywalizacji w ¼ finału, po rzutach karnych z późniejszym triumfatorem rozgrywek było dla Polaków bolesną, ale ważną lekcją na przyszłość.

EURO przed własną publicznością

Zawodnicy reprezentacji wspomnienia o meksykańskiej przygodzie zostawiają już tylko kibicom. Biało-czerwoni koncentrują się bowiem na przygotowaniach do kolejnych sportowych wyzwań. Na fali zwiększonego zainteresowania Polakom niedługo po mundialu udało się pozyskać następną wielką imprezę. W marcu europejska federacja Amp Futbol ogłosiła, że mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w Krakowie. Nasi zawodnicy liczą, że dzięki dobrej grze i kolejnym zwycięstwom uda się zapełnić krakowskie stadiony. Z pozoru może wydawać się to trudne, zwłaszcza że główną areną EURO ma być kilkunastotysięczny stadion Cracovii Kraków, ale wystarczy wspomnieć, że finał poprzednich mistrzostw Europy w Stambule obserwowało na żywo aż 41 000 kibiców. Polacy na tamtej imprezie zdobyli brązowe medale i liczą, że dzięki wsparciu niesamowitych, biało-czerwonych kibiców w Krakowie co najmniej powtórzą ten wyczyn.

Debiut w TV

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju ampfutbolu w Polsce, przy okazji Amp Futbol Cup, będzie debiut meczu naszej kadry w ogólnodostępnej telewizji. W sobotę 7 września o godzinie 12.15 pierwszy mecz Polaków w turnieju – starcie z Francją będzie można obejrzeć na żywo na antenie TVP Sport. Mecz skomentują wspólnie Maciej Iwański z TVP Sport oraz Artur Kurzawa, którego głos i szalone emocje pamiętamy z meksykańskich transmisji. Pozostałe mecze turnieju również na żywo transmitowane będą na portalu i w aplikacji TVP Sport oraz na profilu facebookowym Amp Futbol Polska.

Szansa na spotkanie z ambasadorami

W trakcie poprzednich meczów naszych ampfutbolistów, na odległość, wspierali piłkarze kadry Jerzego Brzęczka z Robertem Lewandowskim, Kamilem Grosickim i Łukaszem Fabiańskim na czele. Gwiazdy kadry PZPN razem z prezesem Zbigniewem Bońkiem oglądały w internecie transmisję LIVE z czerwcowego meczu Polaków z Irlandią, co zarejestrowały kamery Łączy Nas Piłka. Teraz nadarza się okazja do zobaczenia ampfutbolu na żywo, ponieważ w czasie rozgrywania turnieju Amp Futbol Cup kadra PZPN będzie przygotowywać się do meczu z Austrią właśnie w Warszawie. Zawodnicy reprezentacji Amp Futbol liczą, że ich ambasadorowie znajdą czas i między swoimi treningami przyjadą na Bemowo, żeby dopingować ampfutbolistów z trybun.

Emocje gwarantowane

Podczas ósmej już edycji Amp Futbol Cup Polacy w sobotę 7 września zagrają w grupie A z Francją (o 12.15) i z Gruzją (o 16.00), a w niedzielę 8 września mają nadzieję trafić do półfinału (10.00 lub 11.30) oraz do wielkiego finału, który planowany jest na godzinę 17.00.

Oprócz ampfutbolu na najwyższym poziomie i wielkich sportowych emocji, na kibiców podczas Amp Futbol Cup czekać będą również liczne atrakcje, takie jak turnieje na mini-boiskach, food-trucki, dmuchańce, konkursy z nagrodami, czy możliwość spotkania piłkarskich sław. Przed finałem turnieju rozegrany zostanie mecz gwiazd, w którym reprezentacja dziennikarzy zmierzy się z drużyną przyjaciół Amp Futbol. Wśród przyjaciół, jak co roku znajdą się znani piłkarze i trenerzy, którzy od lat wspierają biało-czerwonych.

Kibicuj reprezentacji Polski Amp Futbol:
Harmonogram Amp Futbol Cup 2019:

Sobota, 7 września:

09:00 – trening Akademii Amp Futbol
10:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
10:30 – Włochy v Azerbejdżan
12:15 – Polska v Francja

14:30 – Rosja v Włochy
16:00 – Polska v Gruzja
18:00 – Azerbejdżan v Rosja
19:30 – Gruzja v Francja

Niedziela, 8 września:

10:00 – półfinał 1
11:30 – półfinał 2
13:00 – mecz o 5. miejsce
14:30 – mecz o 3. miejsce
16:00 – mecz gwiazd
17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów

Miejsce rozgrywek: OSiR Bemowo, Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp bezpłatny!

————

Informacja prasowa.
Fot.: Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL