Amp Futbol: Polacy zagrają z Irlandią o wejście do strefy medalowej mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski Amp Futbol po świetnej grze w fazie grupowej i zwycięstwach z Francją 5:1, Belgią 4:0 i Włochami 3:0 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy, w którym już jutro o godzinie 11:00 polskiego czasu zmierzy się z reprezentacją Irlandii. Jeżeli biało-czerwoni awansują, to o miejsce w finale powalczą ze zwycięzcą hitowego pojedynku Turcja vs. Rosja.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

– Emocje sięgnęły zenitu zarówno na boisku, jak i podczas losowania fazy pucharowej – powiedział trener reprezentacji Marek Dragosz. – Z Włochami zagraliśmy świetny mecz i z taką grą jesteśmy w stanie zajść daleko. Jeżeli chodzi o kolejne rywala – Irlandię, to znamy się dobrze i wierzę, że po dobrym meczu awansujemy do półfinału, gzie czekać na nas będzie rywal z najwyższej półki.

W drugim ćwierćfinale zagrają ze sobą dwie najlepsze drużyny europejskiego rankingu – aktualni Mistrzowie Świata Rosjanie oraz trzeci zespół globu – Turcja, która przed turniejem najbardziej obawiała się właśnie „Sbornej”.

– Rosjanie dosyć niespodziewanie przegrali w grupie 0:1 z Anglią przez co przed losowaniem trafili do drugiego koszyka. – mówi Mateusz Kabała, kapitan reprezentacji Polski – Faktycznie ten mecz zapowiada się, jako świetne widowisko i na pewno fajnie będzie powalczyć o finał z jego zwycięzcą – dodaje.

W pozostałych ćwierćfinałach Anglia zagra z Francją, a Hiszpania z Włochami. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się w niedzielę w drugim półfinale. Biało-czerwonych najbardziej interesuje jednak najbliższy rywal.

– Irlandczycy grając w grupie śmierci pokazali się z bardzo dobrej strony, więc na pewno tanio skóry nie sprzedadzą – dodaje Kabała – patrząc jednak na naszą formę i trzy pierwsze mecze widać, że jest naprawdę dobrze i gramy coraz lepiej. Myślimy już tylko o Irlandii i mamy nadzieję, że tym meczem sprawimy dużo radości nie tylko sobie, ale i kibicom w Polsce, którzy śledzą nasze występy!

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska, w których publikowane są kulisy udziału biało-czerwonych w turnieju:

www.facebook.com/AmpFutbolPolska,
https://twitter.com/AmpFutbolPolska.

POLSKA v Włochy 3:0 (2:0) skrót meczu -> https://goo.gl/79mmB7.

1:0 Bartosz Łastowski bez asysty
2:0 Bartosz Łastowski as. Jakub Kożuch
3:0 Bartosz Łastowski as. Rafał Bieńkowski

Skład reprezentacji Polski: 
Jakub Popławski (Łukasz Miśkiewicz) – Rafał Bieńkowski (Dawid Dobkowski), Przemysław Świercz, Krystian Kapłon – Mateusz Kabała (Sebastian Ziółkowski) – Bartosz Łastowski, Tomasz Miś (Jakub Kożuch)

Plan meczów reprezentacji Polski:
sobota 7 października godzina 11:00 Polska v Irlandia -> transmisja na www.sport.tvp.pl.

European Amputee Football Championship 2017 1-9 października, Stambuł – Riva
Strona turnieju: http://eafc2017.tbesf.org.tr/.

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał: Mateusz Widłak, Amp Futbol Polska.
Fot.: Bartłomiej Budny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL