Amp Futbol Ekstraklasa wystartowała! Pierwszy turniej w sezonie 2019 za nami

W ten weekend odbył się inauguracyjny turniej Mistrzostw Polski Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2019. Na turnieju zadebiutowała nowa drużyna Miedziowi Polkowice. To był również pierwszy turniej Glorii Varsovia jako Legii Warszawa. Niepokonanymi okazali się Kuloodporni Bielsko-Biała.

Amp Futbol Ekstraklasa 2019 czas start. To był weekend pełen emocji. Już podczas pierwszego dnia turnieju padło 27 bramek w pięciu spotkaniach. A kolejny dzień przyniósł równie dużo pięknych i niezapomnianych akcji. Na turnieju zadebiutowała drużyna z Miedziowi Polkowice. Ich start mimo, że zakończony z zerowym dobytkiem punktowym był bardzo obiecujący. Teraz to nie wynik był najważniejszy, a rozegranie i budowanie zespołu, który ma wielki potencjał. Jeden z bramkarzy z Polkowic Hubert Mularczyk został najlepszym bramkarzem turnieju.

W sobotę rozegranych zostało pięć meczów.  Po raz pierwszy Gloria Varsovia zagrała jako Legia Warszawa. Z drużyną GKS Góra rozpoczęli od pięknego zwycięstwa. Legioniści strzelili 4 bramki, natomiast GKS jedną. Kolejny mecz rozegrali z Miedziowi Polkowice. Debiutantom niestety nie udało się strzelić bramki. Mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Legii. W starciu Polkowic z Kuloodpornymi wynik był bardzo zbliżony. Również z zerem na koncie, ale po pięknej walce Miedziowi przegrywają 0:7. Jedno jest pewne. Warto śledzić zmagania nowej drużyny. Widać w nich wielki potencjał. Jeszcze możemy być światkiem ich drogi na szczyty. W sobotnie popołudnie zmierzyli się również weterani Amp Futbol Ekstraklasy Husaria Kraków oraz Kuloodporni. Drużyna z Bielsko-Białej była tym razem bezkonkurencyjna i wygrała 2:0. Husaria natomiast w kolejnym swoim meczu, tym razem z GKS Górą wygrała z przewagą 3 punktów (5:2).

W kolejnym turniejowym dniu Legia Warszawa spotkała się z Kuloodpornymi Bielsko-Biała. Siła z jaką bielskobielanie rozpoczęli turniej nie słabła. Kolejny mecz zakończyli z zerem z tyłu i 4 z przodu. W tym dniu mieliśmy jedno bardzo wyrównane spotkanie zakończone remisem. Był to pojedynek Husarii Kraków z Legią Warszawa. Polkowice zmierzyły się też z GKS Górą, która okazała się silniejsza i wygrała sześcioma bramkami (6:0).

Fenomenalny turniej dla drużyny Kuloodpornych Bielsko-Biała. Rozegranych meczów 4, w tym 4 zwycięstwa i 18 strzelonych bramek. Brawo! Jakby tego było mało Najlepszym Zawodnikiem oraz Królem Strzelców został zawodnik Kuloodpornych Bartosz Łastowski.

Podczas turnieju, jak zawsze na meczach amp futbolu, nie zabrakło wielkich emocji, zwrotów akcji i pięknych bramek. Dyscyplina rośnie w siłę, a zawodnicy nabywają coraz więcej umiejętności. Poziom gry jest imponujący i z każdym kolejnym turniejem ma się wrażenie, że jest coraz wyższy. Oby tak dalej! Amp Futbol pięknieje w oczach choć już przysparza nam wielkich emocji i pięknych chwil.

Tabela końcowa turnieju:

  1. Kuloodporni Bielsko-Biała, 12 pkt
  2. Husaria Kraków, 7 pkt
  3. Legia Amp Futbol, 7 pkt
  4. Amp GKS Góra, 3 pkt
  5. Miedziowi Polkowice, 0 pkt

Kolejne turnieje:

Białka Tatrzańska 15-16.06.2019

Polkowice 24-25.08.2019

Warszawa 21-22.09.2019

Bielsko-Biała 12-13.10.2019

Fot. Bartłomiej Budny
error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL