Bartosz Łastowski, polski bohater 1/8 finału w meczu przeciwko Haiti. Fot. Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska

Amp futbol: Kraków zorganizuje mistrzostwa Europy w 2020 roku!

Na tę informację kibice piłki nożnej czekali od wielu tygodni! Kraków otrzymał prawo organizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy w amp futbolu. Decyzja zapadła dziś przed południem podczas odbywającego się w Warszawie kongresu Europejskiej Federacji Amp Futbolu (EAFF).

Jesteśmy pod dużym wrażeniem przygotowań Polski do organizacji turnieju – tak kandydaturę biało-czerwonych skwitował Simon Baker, sekretarz generalny Europejskiej Federacji Amp Futbolu (ang. EAFF – European Amputee Football Federation), podczas przeprowadzonej w lutym tego roku wizytacji obiektów, na których miałyby zostać rozegrane mecze. Polska kandydatura zrobiła świetne wrażenie na przybyłej do grodu Kraka specjalnej delegacji, która przy okazji nie omieszkała spotkać się również z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim. Pozytywna decyzja w sprawie przyznania prawa do organizacji turnieju wydawała się być zatem czystą formalnością.

Piłka nożna osób po amputacjach zyskuje nad Wisłą na coraz większej popularności. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku postawa samej drużyny, która w ostatnich latach na dobre zadomowiła się w światowej czołówce. Biało-czerwoni to odpowiednio czwarty i siódmy zespół dwóch ostatnich mistrzostw świata, a także medaliści mistrzostw Europy z 2017 roku. W rozgrywanym wówczas w Turcji czempionacie Starego Kontynentu podopieczni trenera Marka Dragosza sięgnęli po brąz, pokonując w dogrywce 3:1 Hiszpanów, co w naszym kraju tak głodnym wielkich piłkarskich triumfów uznane zostało za wielki sukces.

Przyznanie polskiemu miastu tak prestiżowej imprezy jak mistrzostwa Europy to bez wątpienia wielkie wyróżnienie wiążące się zarazem z ogromną odpowiedzialnością. Kraków musi być przygotowany na przyjęcie szesnastu narodowych reprezentacji, a także tłumów kibiców, którzy z pewnością zadbają o odpowiednią oprawę oraz doping dla swoich ulubieńców. Organizatorów zawodów w najbliższych miesiącach czeka zatem sporo pracy, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a same mistrzostwa zakończyły się tak wielkim medialnym sukcesem jak poprzednia ich edycja, gdzie mecz o złoto śledziło z trybun ponad 40 tysięcy osób.

————

Fot.: Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL