Polska czwartą ekipą Drużynowych Mistrzostw Świata w Tenisie

Reprezentanci Polski Kamil Fabisiak i Tadeusz Kruszelnicki Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie na wózkach zakończą na czwartym miejscu. Biało-czerwoni po zaciętym starciu przegrali walkę o brąz z rywalami z Belgii 1:2.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Po świetnym występie w fazie grupowej, gdzie nasi reprezentanci zwyciężyli z trzema azjatyckimi zespołami, w tym niezwykle mocną Japonią, przyszła półfinałowa porażka z Wielką Brytanią. Po tym trudnym przeciwniku wszystkie siły skupione były na pokonaniu Belgów. Mecz o brązowy medal rozgrywanych we Włoszech Drużynowych Mistrzostw Świata zaczął się od wygranej Tadeusza Kruszelnickiego w singlu. Polak przegrał pierwszego seta z Jeffem Vandorpe do jednego, jednak kolejne dwa rozstrzygnął na swoją korzyść.  Niestety Kamil Fabisiak nie poradził sobie z Joachimem Gerardem przegrywając oba sety do jednego.  W deblu nasi panowie niestety przegrali 3:6, 2 :6 i tym samym zakończyli turniej na nielubianej przez sportowców czwartej pozycji.

 

Polska – Belgia 1:2

Tadeusz Kruszelnicki – Jef Vandorpe 1:6, 7:5, 6:3

Kamil Fabisiak – Joachim Gerard 1:6, 1:6

Tadeusz Kruszelnicki / Kamil Fabisiak – Joachim Gerard / Jef Vandorpe 3:6, 2:6

 fot. SIKT PŁOCK/ ANDRZEJ CHROBOT

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL