Amp futbol: Legia Warszawa powalczy o zwycięstwo w Lidze Mistrzów!

Piłkarze ampfutbolowej Legii Warszawa są już w Gruzji, gdzie w sobotę i niedzielę powalczą o zwycięstwo w pierwszej edycji ampfutbolowej Ligi Mistrzów. Mimo bardzo trudnych rywali Polacy pojechali do Tbilisi pełni wiary w sukces.

Jesteśmy pełni pozytywnych emocji i nie możemy się już doczekać gry, w końcu to historyczna edycja Ligi Mistrzów EAFF. Poza tym to pierwsze międzynarodowe zawody, w których uczestniczymy jako Legia Warszawa. Reprezentowanie takiego klubu napawa nas dumą  – mówi Jakub Popławski, bramkarz Legii i reprezentacji Polski. Zawody odbędą się w Gruzji, choć o organizację zawodów ubiegały się również Turcja i Irlandia. Europejską Federację Amp Futbolu przekonało jednak zaangażowanie Gruzińskiego Związku Piłki Nożnej, który będzie współorganizatorem imprezy. Turniej, w którym rywalizować będą mistrzowie sześciu europejskich lig wspiera również UEFA.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbyło się podczas kongresu EAFF w Warszawie. Były reprezentant Polski, Jacek Bednarz, nie miał szczęśliwej ręki dla swoich rodaków, bo do Legii Warszawa dolosował Everton FC (walkę o mistrzostwo Anglii wygrał m.in. z Manchesterem City) oraz Ortotek Gaziler SK, który jest ampfutbolowym odpowiednikiem Realu Madryt. To zdecydowany europejski potentat, mistrz jedynej profesjonalnej ligi ampfutbolu. Turcja ma trzy poziomy rozgrywkowe i to właśnie tamtejsze kluby są w stanie sprowadzać najzdolniejszych zawodników z Turcji, Azji i Europy.

Mimo trudnego losowania mistrzowie Polski wierzą w sukces. – Grupa śmierci nie została nazwana tak tylko z powodu Evertonu i Ortoteku, ale również dlatego, że trafiła do niej Legia – przypomina Popławski.

Ligę Mistrzów zaczniemy od najtrudniejszych przeszkód, zmierzymy się z zawodowcami, ale to dla nas najważniejszy turniej w tym roku. Naszym celem jest podium i wierzymy, że uda nam się zdobyć medal – dodaje Adrian Stanecki, obrońca mistrzów Polski.

Jesteśmy Legią, więc musimy walczyć o najwyższe cele – uzupełnia Popławski.

W drugiej grupie rywalizować będą AFC Tbilisi, Cork City i Dinamo Altai.

Pierwsza edycja Ligi Mistrzów EAFF odbędzie się 25-26 maja w Tbilisi.

EAFF Champions League 2019 – Tbilisi 25-26 maja

TRANSMISJA LIVE MECZÓW LEGII -> [TUTAJ]
TRANSMISJA LIVE WSZYSTKICH MECZÓW -> [TUTAJ]

Terminarz spotkań (godziny wg polskiego czasu):

Sobota 25 maja

08:00 – ceremonia otwarcia
08:30 – AFC TBILISI v DINAMO ALTAI
09:45 – EVERTON FC v LEGIA WARSZAWA
11:45 – DINAMO ALTAI v CORK CITY
13:00 – LEGIA WARSZAWA v ORTOTEK GAZILER
15:00 – AFC TBILISI v CORK CITY
16:15 – EVERTON FC v ORTOTEK GAZILER

Niedziela 26 maja

08:00 – półfinał 1
09:30 – półfinał 2
11:00 – mecz o 5. miejsce
12:30 – mecz o 3. miejsce
14:00 –mecz gwiazd
15:00 – FINAL
16:15 – ceremonia zamknięcia

————

Informacja prasowa.
Fot. główne: Bartłomiej Budny/Amp futbol Polska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL