Amp Futbol: Polacy gromią Francję w pierwszym meczu Mistrzostw Europy piłkarzy po amputacjach!

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach Amp Futbol w swoim inauguracyjnym występie na Mistrzostwach Europy w Stambule po świetnym meczu pokonała Francję 5:1. Już dzisiaj o 14.00 biało-czerwoni powalczą o kolejne zwycięstwo w meczu z Belgią, a transmisję z tego spotkania można będzie śledzić na portalu sport.tvp.pl.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

– Mecz z Francją wcale nie był tak łatwy, jakby wskazywał na to wynik – powiedział trener reprezentacji Marek Dragosz. – Pierwsza połowa była bardzo nerwowa, a trzy gole zdobyliśmy w samej końcówce spotkania. Wierzę, że w meczach z Belgią i Włochami będzie już tylko lepiej. Z tymi rywalami znamy się jak łyse konie i na pewno w obu meczach damy z siebie wszystko.

Fot. Bartłomiej Budny

Biało-czerwoni do mistrzostw szykowali się od blisko trzech lat organizując regularne zgrupowania i biorąc udział w turniejach towarzyskich. W początkowej fazie meczu z trójkolorowymi widać było, że Polacy odczuwają historyczną wagę tego spotkania.

– Mimo świetnego wyniku mecz z Francją nie należał do łatwych. – mówi Mateusz Kabała, kapitan reprezentacji Polski i zdobywca najpiękniejszego gola meczu – Nie strzelam za dużo goli [27 goli w 60 meczach], ale chyba mimo to zapiszę się w ampfutbolowej historii. Zdobyłem pierwszą i setną bramkę dla reprezentacji Polski, a teraz dołożyłem do nich jeszcze pierwszego gola na Mistrzostwach Europy. Turniej zorganizowany jest perfekcyjnie i faktycznie czujemy, że jesteśmy na imprezie mistrzowskiej. Z Belgią i Włochami na pewno zagramy jeszcze lepiej!

Fot. Bartłomiej Budny

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska, w których publikowane są kulisy udziału biało-czerwonych w turnieju:

www.facebook.com/AmpFutbolPolska

https://twitter.com/AmpFutbolPolska

 POLSKA v Francja 5:1 (2:1) skrót meczu -> https://goo.gl/WY5k3h

1:0 Mateusz Kabała as. Rafał Bieńkowski
2:0 Tomasz Miś as. Bartosz Łastowski
3:1 Bartosz Łastowski as. Rafał Bieńkowski
4:1 Bartosz Łastowski as. Mateusz Kabała
5:1 Tomasz Miś as. Bartosz Łastowski

Skład reprezentacji Polski: 

Jakub Popławski – Rafał Bieńkowski (Dawid Dobkowski), Przemysław Świercz, Krystian Kapłon – Mateusz Kabała, Bartosz Łastowski (Krzysztof Wrona), Jakub Kożuch (Tomasz Miś)

Plan meczów reprezentacji Polski:
środa 4.10 godzina 14:00 Polska v  Belgia -> transmisja na www.sport.tvp.pl
czwartek 5.10 godzina 14:00 Polska v  Włochy -> transmisja na www.sport.tvp.pl

European Amputee Football Championship 2017

1-10 października, Stambuł – Riva

Strona turnieju: http://eafc2017.tbesf.org.tr/

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał: Mateusz Widłak, Amp Futbol Polska.
Fot.: Bartłomiej Budny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL