MŚ w amp futbolu: Z Hiszpanią o siódme miejsce

Reprezentacja Polski w amp futbolu przegrała dziś w nocy z Anglią 0:2 i na mistrzostwach świata pozostała im już walka o lokaty 7-8. W wieńczącym ich mundialowe występy spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanami.

W przedostatnim swoim meczu podopieczni trenera Marka Dragosza od pierwszych minut zagrali w następującym zestawieniu: Jakub Popławski w bramce, którego w polu wspierali Marcin Guszkiewicz, Kamil Rosiek, Przemysław Świercz, Krystian Kapłon, Kamil Grygiel i Dawid Dobkowski. Na boisku zabrakło pauzujących za kartki Mariusza Krzempka i Bartosza Łastowskiego. Nieobecność w wyjściowym składzie zwłaszcza tego drugiego zawodnika, okrzykniętego przed laty „polskim Messim”, okazała się być wyjątkowo odczuwalna.

Anglicy po ćwierćfinałowym blamażu z Brazylią, której ulegli aż 1:5, już od pierwszych sekund przejęli na murawie inicjatywę. Na pozwalającą im objąć w tym spotkaniu prowadzenie bramkę nie trzeba było długo czekać. Fatalny błąd popełniony przez Polaków w defensywie na początku drugiej minuty wykorzystał Michael Masters. Trzy minuty później Anglicy podwyższyli na 2:0 i taki też rezultat utrzymał się na tablicy wyników po ostatnim gwizdku sędziego.

Dla biało-czerwonych jest to trzecia porażka na tych mistrzostwach, a druga z rzędu. Rundę wcześniej po horrorze z Angolą, w którym szala zwycięstwa raz przechylała się na jedną, a raz na drugą stronę, pożegnali się z marzeniami o strefie medalowej po serii rzutów karnych. W swoim ostatnim mundialowym spotkaniu, którego stawką będzie siódme miejsce, polscy piłkarze zagrają z Hiszpanami. Jego początek zaplanowano na godzinę 21:00 polskiego czasu.

Ogromne emocje czekały nas będą również w rozpoczynającym się o drugiej w nocy wielkim finale, w którym o złote medale i Puchar Świata powalczą Angola wraz z Turcją. Dwie godziny wcześniej losy brązowego krążka rozstrzygną między sobą Brazylijczycy oraz ku uciesze gospodarzy Meksykanie, którzy w półfinale zostali rozbici 0:4 przez Turków. Canarinhos z kolei ulegli 1:2 reprezentantom z Afryki.

Skład polskiej reprezentacji na MŚ:

Bramkarze: Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub Popławski (Gloria Varsovia),

Obrońcy: Przemysław Świercz (Husaria Kraków), Mariusz Krzempek (Kuloodporni Bielsko-Biała), Adrian Stanecki (Gloria Varsovia Warszawa), Marcin Guszkiewicz (Husaria Kraków),

Pomocnicy: Krystian Kapłon (Husaria Kraków), Kamil Rosiek (Husaria Kraków), Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała), Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia),

Napastnicy: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia), Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała), Kamil Grygiel (Husaria Kraków).

————

Fot.: Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL