Amp futbol: Rusza nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy!

Piąty sezon, pięć zespołów, pięć turniejów – w najbliższą sobotę w Płońsku wystartuje nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy, w którym oprócz dobrze znanych z poprzednich rozgrywek zespołów wystartują również Legia Warszawa i debiutanci: Miedziowi Polkowice. Wstęp na Stadion Miejski jest bezpłatny, a wszystkie mecze transmitowane będą na żywo na FB/Amp Futbol Polska.

Nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy już od początku jest dowodem na szybkość rozwoju dyscypliny w Polsce. Dzięki zaangażowaniu w nią Legii Warszawa i powstaniu nowego zespołu w Polkowicach, w lidze wystąpi jeszcze więcej zawodników, drużyny rozegrają jeszcze więcej meczów, które obejrzy jeszcze więcej kibiców.

Chcemy, aby jak najwięcej osób brało aktywny udział w lidze i obecny sezon jest tego potwierdzeniem – mówi Adrian Stanecki, reprezentant Polski i zawodnik Legii Warszawa.

Po trzyletniej dominacji Husarii Kraków w poprzednim sezonie mistrzostwo Polski zdobył stołeczny zespół, który znów będzie jednym z faworytów Amp Futbol Ekstraklasy.

Fot. Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska

Wywodzimy się z Glorii Varsovia, jesteśmy mistrzami kraju, więc nasz cel na ten sezon ligowy może być tylko jeden: obrona tytułu – zaznacza Stanecki, który dodaje, że celem Legii na pierwszy turniej w Płońsku będzie zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca. – Żadna inna pozycja nie wchodzi w grę – zapowiada reprezentant Polski.

W gronie faworytów nie są stawiani zawodnicy GKS-u Góra, ale nie można odmówić im ambicji.

Jak każdy zespół chcemy w Płońsku po prostu wygrać – mówi Rafał Bieńkowski, zawodnik gospodarza turnieju. GKS Góra w ubiegłym sezonie zajął czwarte miejsce w Amp Futbol Ekstraklasie, ale w styczniu tego roku pokazał się ze świetnej strony i zdobył Puchar Amp Futbol Polska.

Zawody w Płońsku będą szczególnie ważne także dla Legii Warszawa, dla której będzie to ostatni sprawdzian przed turniejem Ligi Mistrzów EAFF w Tbilisi, który odbędzie się 25-26 maja.

Dobrze, że Amp Futbol Ekstraklasa jest taka mocna, niejeden zagraniczny zespół byłby tu dostarczycielem punktów. W Tbilisi zagramy w „grupie śmierci” z Evertonem i Ortotek Gazilerem SK, więc bardzo przyda nam się ligowy test przed najważniejszym dla nas turniejem w roku. Naszym celem w Lidze Mistrzów jest podium, choć w fazie grupowej zmierzymy się z zawodowcami – deklaruje Stanecki.

W pierwszym turnieju Amp Futbol Ekstraklasy 2019 o zwycięstwo powalczą Legia, Husaria Kraków, Kuloodporni Bielsko-Biała, Miedziowi Polkowice oraz GKS Góra, gospodarz pierwszych zawodów, które odbędą się w Płońsku.

Terminarz pierwszego turnieju:

Terminy turniejów w sezonie 2019:

————

Informacja prasowa.
Fot. główne: Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL