Avalon Extreme Rugby Cup: zwycięstwo należy do Flying Wings!

Avalon Extreme Rugby Cup 2019 dopiero co się odbył, a my już czekamy na kolejną edycję. Zawodnicy dostarczyli nam niesamowitych emocji, a organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Najlepszą drużyną turnieju została ekipa z Rzeszowa Flying Wings. Po raz drugi wygrywają Puchar Avalon Extreme Rugby Cup. Gospodarze turnieju zajęli drugie miejsce.

Ten weekend zapamiętamy na długo. Prawdziwe sportowe święto w Centrum Sportu Raszyn. Dużo dobrego rugby na wózkach i świetna zabawa na trybunach. W niedzielę już od samego rana drużyny rozpoczęły zmagania o finał. Jeszcze nikt nie mógł być pewien czy dostanie się do walki o puchar i kto będzie tam na niego czekał. W pierwszym meczu zmierzyli się Flying Wings oraz The Reds. Mimo, że to drużyna z Rzeszowa była faworytem w tym spotkaniu reprezentacja nie poddawała się i z wiarą w zwycięstwo parła do przodu. Mogliśmy obserwować niesamowite akcje, szybkie tempo i spektakularne zderzenia. Ostatecznie spotkanie wygrali Flying Wings 52 do 42 i tym samym zameldowali się w wielkim finale. Na przeciwnika jednak musieli jeszcze poczekać. Wszystko miało rozstrzygnąć się w kolejnym meczu Avalon Extreme kontra Team Talart. W tym meczu mogliśmy poczuć duże emocje. Na początku to gospodarze wcisnęli gaz do dechy i wraz z kolejnymi akcjami powiększali przewagę. Przyszedł taki moment, że Team Talart postanowił walczyć jeszcze mocniej. Zbliżyli się do przeciwników i zagrozili ich zwycięstwu. Extremalna drużyna nie oddała dowodzenia tak łatwo i broniła wyniku do ostatnich chwil. Na trybunach dało się słyszeć okrzyki kibiców. Na hali było całkiem tłoczno jak na mecz rugby na wózkach. Grupa dzieci z transparentami i balonami wiwatowała na cześć Avalon Extreme. To wsparcie dodało zawodnikom skrzydeł i dolecieli na nich aż do finału wygrywając z Team Talart 52 do 47.

Czas pomiędzy ostatnim meczem o punkty, a meczem o 3. miejsce wypełniły konkursy z nagrodami. Kibice mogli spróbować swoich sił m.in. w sumo na wózkach. Był też czas na autografy i wspólne zdjęcia z zawodnikami. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali tych najważniejszych meczów. Team Talart kontra The Reds cóż to było za spotkanie. W sobotę po nerwowej końcówce jednym punktem zwyciężyła połączona reprezentacja Finlandii i Szwecji. Nieco inaczej sytuacja wyglądała kolejnego dnia. W meczu o trzecie miejsce to drużyna z Polski była tą, która rozegrała więcej skutecznych akcji. Musimy przyznać, że przyjemnie oglądało się ten mecz. Rugby na wysokim poziomie w wykonaniu obu drużyn. Janusz Kozak, trener reprezentacji Polski poprowadził redsów do zwycięstwa. Trzecie miejsce w Avalon Extreme Rugby Cup 2019 zdobywa The Reds.

Wielki finał zbliżał się wielkimi krokami. Na boisku pojawili się zawodnicy Gromu Warszawa prezentując kibicom lacrosse. To co Ci panowie wyprawiali z tymi kijami, z jaką szybkością podawali sobie piłki budziło podziw. Niesamowity pokaz podczas gdy Avalon Extreme oraz Flying Wings wyszli na wspólną rozgrzewkę. Chwilę później stanęli naprzeciw siebie w walce o pierwsze miejsce. Od samego początku emocje buzowały. Tempo gry było zawrotne. Zawodnicy z całym impetem wjeżdżali w siebie walcząc o każdą piłkę. Kibice wiwatowali i dopingowali swoich. W tym meczu nie było miejsca na chwilę słabości. Przeciwnicy szybko wykorzystywali najdrobniejszy błąd. Avalon Extreme przejął kontrolę, jednak Flying Wings nie dali za wygraną. Druga połowa należała do nich. Zaczęli budować przewagę i to oni nagromadzili na swoim koncie więcej punktów. Mecz zakończył się wynikiem 52 do 44. Turniej Avalon Extreme Rugby Cup 2019 zwycięża drużyna Flying Wings. To już ich drugie zwycięstwo w tym turnieju. Pierwsza edycja też należała do nich. Sezon 2019 zdecydowanie należał do Flying Wings. Zgarnęli Puchar Profesjonalnej Ligii Rugby na Wózkach, mistrzostwo Polski i Puchar Avalon Extreme Cup. Brawo Panowie!

Na koniec zawodnicy podsumowali turniej uznając go za bardzo udany. Jak sami przyznają to turniej na wysokim poziomie i z przyjemnością biorą w nim udział. Zawodnicy z Flying Wings już czekają na zaproszenie na kolejną edycję. W przyszłym roku będzie jeszcze trudniej o zwycięstwo. Z każdą kolejną edycją poziom rośnie. Avalon Extreme Rugby Cup już na stałe wpisuje się w kalendarz najważniejszych rugbowych turniejów.

Podczas dekoracji przyznane zostały również nagrody indywidualne. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Adam Bartkiewicz (Avalon Extreme) jako najlepszy zawodnik w klasie 0,5

Lars Varnerud (Team Talart) jako najlepszy zawodnik w klasie 1-1,5

Piotr Stankiewicz (Avalon Extreme) jako najlepszy zawodnik w klasie 2,0-2,5

Rene Hernesz (Avalon Extreme) jako najlepszy zawodnik w klasie 3.0-3.5

MVP Turnieju został Paweł Szostak (Flying Wings)

Klasyfikacja końcowa drużyn:

  1. Flying Wings
  2. Avalon Extreme
  3. The Reds
  4. Team Talart

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL