Screen: World Shooting Para Sport/FB

Barbara Moskal wystrzelała na Pucharze Świata złoto i nowy rekord globu

Znakomitych wieści z trwającego we francuskim Chateauroux strzeleckiego Pucharu Świata ciąg dalszy! Barbara Moskal wystrzelała złoto w karabinku pneumatycznym leżąc, a rezultat, jaki uzyskała w finale – 247,8 pkt., od dziś stanowi nowy rekord globu wśród zawodników z dysfunkcją wzroku. Po brązowy medal w tej samej konkurencji sięgnął Grzegorz Kłos.

Strzelectwo osób z niepełnosprawnością wzroku jest dyscypliną wciąż ubiegającą się o dołączenie do programu igrzysk paraolimpijskich. Na miano jednej z jego najjaśniejszych gwiazd solidnie zapracowała Barbara Moskal, która może poszczycić się zdobyciem m.in. tytułu mistrzyni świata i Europy. Dziś nasza znakomita sportsmenka w strzelaniu „na słuch” z karabinka pneumatycznego w pozycji leżącej wywalczyła złoty medal Pucharu Świata, a zajmowana przez nią w finale pozycja liderki w zasadzie pozostawała niezagrożona. Pucharowe zwycięstwo 27-latka okrasiła fantastycznym rekordem świata wynoszącym 247,8 pkt., dającym jej przewagę 4,6 pkt. nad ostatecznie drugim Hiszpanem Agerem Solabarrieta Txakartegim, który zaledwie trzy miesiące temu sięgnął w tej konkurencji po mistrzostwo Europy, a Polka wówczas była druga. Podium w tej kategorii uzupełnił Grzegorz Kłos, natomiast na szóstym miejscu rywalizację ukończyła Katarzyna Orzechowska. Poza czołową ósemką, na dziewiątej lokacie, znalazła się Barbara Matyka, którą od awansu do ścisłego finału dzieliło 2,7 pkt.

Po raz drugi w finale Pucharu Świata w Chateauroux zameldował się Szymon Sowiński, dokładając do złota w pistolecie sportowym P3 tym razem szóste miejsce w strzelaniu z pistoletu dowolnego P4. Zmagania w tej konkurencji zdominowali Chińczycy, mając w czołowej czwórce aż trzech swoich przedstawicieli. Laur zwycięstwa powędrował do Chao Yanga, który pokonał z przewagą 5,4 pkt. swojego rodaka Xing Huangiem. Brązowy krążek trafił z kolei do pochodzącego z Uzbekistanu Servera Ibragimova. Na 19. pozycji sklasyfikowano Sławomira Okoniewskiego, a dopiero 29. był Kacper Pierzyński. Łączny wynik punktowy uzyskany w kwalifikacjach przez naszych zawodników zaowocował piątym miejscem w zestawieniu najlepszych drużyn.

Poza finałem w mieszanej konkurencji strzeleckiej z karabinka pneumatycznego w postawie leżącej uplasowali się Marek Dobrowolski oraz Emilia Babska, zajmując odpowiednio 19. oraz 25. lokatę. Ze złotego medalu w trzymającej w napięciu do samego końca rywalizacji cieszyła się reprezentująca Izrael Yulia Chernoy, której przewaga nad drugim w klasyfikacji Brytyjczykiem Mattem Skelhonem wyniosła zaledwie 0,5 pkt. Trzeci był Słowak Radoslav Malenovsky. Babska z Dobrowolskim znaleźli się także na piątym miejscu w turnieju mikstów R10.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL