Bartłomiej Mróz triumfuje w Ugandzie

Polski badmintonista Bartłomiej Mróz należący do grona najlepszych zawodników w tej dyscyplinie na świecie udał się na turniej Uganda Para-Badminton International 2017 rozgrywany w stolicy tego kraju Kampali.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W kategorii SU5 wzięło udział jedynie czterech zawodników z czego Bartek jako medalista mistrzostw świata był murowanym faworytem. W półfinale Isa Kasadha z Ugandy oddał mecz walkowerem, zaś w finale Polak pokonał 21:9, 21:6 Pankaja Singha z Indii. W deblu razem z Hindusem Nileshem Balu Gaikwadem dwukrotnie łatwo pokonał pary gospodarzy, tracąc w obu meczach jedynie piętnaście punktów. Decydujący o zwycięstwie w turnieju mecz rozegrali z parą z Indii Sugil Abbas i Pankaj Singh. W pierwszym secie wygrali do dziewiętnastu, a w drugim poszło im jeszcze lepiej, ponieważ oddali ryalom jedynie dwanaście punktów.

Polak zagrał również w pokazowej grze mieszanej. O swojej partnerce Elisabeth Mwesigwa z Ugandy (zawodniczka kategorii SL3) z którą wygrał oba spotkania w turnieju wypowiedział się w bardzo ciepłych słowach: Ogromny, podziw i szacunek za jej postawę, mimo przeciwności losu nie szuka wymówek i gra w badmintona. – napisał na swojej stronie na portalu  Facebooku.

Foto: Oficjalna strona polskiego zawodnika na FB

Objaśnienie klas stosowanych w badmintonie osób niepełnosprawnych:
SL3  zawodnicy stojący po amputacji nóg lub znacznym porażeniem
SU5  zawodnicy z dysfunkcją ręki (amputacja, bezwład)

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL