Biało-czerwoni wystrzelali brązowe medale na Pucharze Świata w Limie

Pięcioro Polaków rywalizowało w Limie w dniach 13-18 czerwca w Pucharze Świata w strzelectwie sportowym. Dorobek biało-czerwonych to trzy brązowe medale.

Znakomicie w strzelaniu pań z karabinka pneumatycznego stojąc R2 spisała się Emilia Babska, sięgając po brązowy krążek. Zawodniczka Sekcji Strzeleckiej CWKS Legia Warszawa w finale tej konkurencji po siedmiu rundach zajmowała drugą lokatę, mając 0,9 pkt. straty do prowadzącej Yoojeong Lee z Korei Południowej oraz 0,5 pkt. zapasu nad plasującą się na miejscu trzecim Ukrainką Iriną Szczetnik. W decydującej ósmej serii Ukrainka zawiesiła wysoko poprzeczkę pozostającym w grze o medale przeciwniczkom, zdobywając 20,6 pkt. W obliczu tak twardo postawionych warunków Koreanka uzyskała zaledwie 19,4 pkt., a nasza zawodniczka 0,3 pkt. więcej i z rezultatem 224,3 pkt przestała się liczyć w walce o zwycięstwo. Złoto zdobyła ostatecznie Lee (246,3 pkt.), pokonując w ostatniej rundzie Szczetnik różnicą 1,4 pkt.

Babska uplasowała się również na ósmym miejscu w zmaganiach karabinka dowolnego R6, a w karabinku pneumatycznym R3 nie zdołała przebrnąć przez eliminacje i była piętnasta. W obu konkurencjach oddawano strzały z pozycji leżącej.

Z dobrej strony zaprezentował się w stolicy Peru klubowy kolega Emilii Babskiej, Marek Dobrowolski, który w strzelaniu z karabinka pneumatycznego R3 zajął wysoką piątą pozycję. Drugi podczas Pucharu Świata finał nasz zawodnik osiągnął w karabinku dowolnym R6, w którym znalazł się na siódmym miejscu. W zmaganiach karabinka pneumatycznego stojąc R1 Dobrowolski odpadł z rywalizacji na etapie kwalifikacji, zajmując w nich ostatecznie trzynastą lokatę.

Dwukrotnie o podium Pucharu Świata otarł się w indywidualnych zmaganiach Szymon Sowiński, który w nieolimpijskiej konkurencji pistoletu pneumatycznego standard P5 zgromadził 348 pkt., przegrywając ostatecznie walkę o brąz w dogrywce. Strzelec Startu Zielona Góra sklasyfikowany został również na czwartym miejscu w pistolecie dowolnym P4. W tej specjalności zabrakło mu do medalu zaledwie 0,2 pkt. Sowiński był ponadto jedenasty w pistolecie sportowym P3 oraz trzynasty w pistolecie pneumatycznym P1.

Bliski zakwalifikowania się do ośmioosobowego finału w pistolecie P1 był Sławomir Okoniewski – jeden punkt przesądził o tym, że znalazł się na dziewiątym miejscu. Zawodnik Startu Szczecin otworzył też drugą dziesiątkę wyników w P5, w P4 był trzynasty, a najsłabiej poszło mu w P3, gdzie zakończył kwalifikacje na odległej 30. lokacie.

Trenującemu w Starcie Gorzów Wielkopolski Kacprowi Pierzyńskiemu najlepiej poszło z kolei w nieolimpijskich zmaganiach pistoletu P5, w których zajął pierwszą niedającą awansu finału pozycję (dziewiątą). Poza tym nasz reprezentant był czternasty w P3, siedemnasty w P1 oraz dopiero trzydziesty w P4.

Drużynowo wyniki naszych pistoleciarzy przełożyły się na dwa brązowe medale – w P1 oraz P5. W P4 biało-czerwoni ostatecznie znaleźli się na czwartym miejscu, a rezultaty uzyskane w P3 przełożyły się na szóstą lokatę.

————

Screen: IPC

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL