„SuperLudzie” – program, który łamie stereotypy. Rusza wyjątkowa seria dokumentalna

„SuperLudzie” to wyjątkowa seria dokumentalna. Jej bohaterami są niepełnosprawni sportowcy, podróżnicy, artyści, którzy pokazują, że w życiu nie ma dla nich żadnych barier i granic. Swoją postawą motywują innych do działania i udowadniają, że niczym nie różnią się od osób sprawnych fizycznie. Premiera już od niedzieli na antenie stacji Super Polsat.

„SuperLudzie” to m.in.: sportowcy, podróżnicy, artyści. Wśród nich możemy wyróżnić m.in.: Bartosza Ostałowskiego – jedynego na świecie kierowcę wyścigowego po amputacji obydwu rąk, Iwonę Cichosz – Miss Świata Głuchych oraz finalistkę programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, Rafała Gręźlikowskiego – podróżnika po amputacji nogi, który zwiedza świat na rowerze, poszukując ruin zamków, Sylwię Gajewską – modelkę, chorującą na artrogrypozę (zwaną też wrodzoną sztywnością stawów) oraz założycielkę pierwszej w Polsce agencji dla niepełnosprawnych modelek i modeli, wybitnego muzyka Vlodiego Tafla – jedynego na świecie perkusistę, grającego bez nogi z tak wysoką amputacją (wyłuszczenie w stawie biodrowym), Adriannę Zawadzińską – Miss Polski na Wózku 2016, która zaraża wszystkich swoim szczerym uśmiechem i optymizmem, Łukasza Krasonia – chorującego na zanik mięśni mówcę motywacyjnego  i pierwszego niepełnosprawnego trenera rozwoju osobistego w Polsce oraz drużynę rugbystów na wózkach, trenującą pod okiem członka kadry narodowej w tej dyscyplinie – Tomasza Bidusia.

W programie towarzyszą im z kamery rejestrujące ich codzienne życie oraz pasje, którym się poświęcają i wkładają w nie całą swoją energię. Bohaterowie poszczególnych odcinków mogą być przykładem dla wielu ludzi, ponieważ pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia istnieją tylko w naszej wyobraźni. „SuperLudzie” to program, który łamie wszelkie stereotypy.

Cykl dokumentów poprowadzi Maciej Dowbor. Emisja w każdą niedzielę od 12 listopada o godz. 11:00 i 17:00 na antenie Super Polsat.

Seria została wyprodukowana przez Macieja Dowbora i Andrzeja Szajewskiego w ramach spółki DASH MEDIA GROUP.

Na pierwszy ogień Iwona Cichosz i Krzysztof Stern

Pierwszy odcinek programu „SuperLudzie” przedstawia sylwetki dwojga bohaterów – Iwony Cichosz oraz Krzysztofa Sterna. Iwona Cichosz jest osobą głuchą od urodzenia, co nie przeszkodziło jej w ukończeniu 3. kierunków studiów, nauczeniu się 5. języków oraz wzięciu udziału w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, w którym wraz ze swoim partnerem – Stefano Terrazzino – zajęła drugie miejsce. Ponadto, Iwona nosi zaszczytny tytuł Miss Świata Głuchych, który zdobyła w 2016 roku, pokonując rywalki z całego świata. A to jeszcze nie koniec jej marzeń…

Drugi bohater – Krzysztof Stern – jest osobą, która od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim, wskutek wypadku samochodowego. Jednak mimo tych okoliczności nie załamał się i zaczął walczyć o siebie. Obecnie jest szczęśliwym mężem i ojcem wspaniałej córeczki, a resztę swojego życia poświęca na sport, który jest jego drugą miłością. Krzysztof jest trenerem crossfitu, a także pływa na wakeboardzie. Ponadto, w ramach stowarzyszenia, które założył, organizuje obozy sportowe dla osób niepełnosprawnych. W tym odcinku zobaczymy relację z obozu Iron Wheels w Poznaniu oraz zmagania jego uczestników z kajakarstwem i pływaniem na wakeboardzie.

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłała: Karolina Wierzbicka/Dash Media Group SC.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL