Fot. Marek Marucha

Bank rozbity! Biało-czerwoni wystrzelali na mistrzostwach Europy 12 medali!

Dwanaście krążków (trzy złote, sześć srebrnych i trzy brązowe) przywiozą z norweskiego Hamar polscy strzelcy sportowi, którzy w dniach 15-18 marca rywalizowali z europejską czołówką w mistrzostwach kontynentu. W klasyfikacji medalowej ten okazały dorobek zaowocował znakomitą drugą lokatą. W ostatnim dniu zmagań indywidualnie po złoto w pistolecie pneumatycznym standard sięgnął Szymon Sowiński, a tuż za nim uplasował się Kacper Pierzyński.

W czwartym i zarazem ostatnim dniu seniorskich mistrzostw Starego Kontynentu w strzelaniu do oddalonej o 10 metrów tarczy wyłonieni zostali zwycięzcy m.in. w pistolecie pneumatycznym standard P5. Do rywalizacji w tej konkurencji przystąpiło trzech naszych reprezentantów, spośród których najlepiej spisał się Szymon Sowiński, zdobywając z wynikiem 352 pkt. złoto. Dwa oczka mniej zapisał na swoim koncie Kacper Pierzyński, który ostatecznie wystrzelał srebro, a trzeci z identycznym rezultatem był Francuz Gaelle Edon. Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasował się Filip Rodzik, gromadząc 348 pkt. Łączny punktowy dorobek Polaków dał im wygraną w równolegle prowadzonej klasyfikacji drużynowej.

Dla polskich strzelców tegoroczne mistrzostwa okazały się najlepszymi w historii. W imprezie uczestniczyło 114 sportowców z łącznie 26 krajów. Biało-czerwone barwy reprezentowało ośmioro zawodników i co warte podkreślenia – każdy z nich wraca z europejskiego czempionatu z przynajmniej jednym krążkiem. W trakcie czterech dni startów Polska sięgnęła po dwanaście krążków (trzy złote, sześć srebrnych i trzy brązowe), co przełożyło się na znakomitą drugą lokatę w medalowej klasyfikacji imprezy, za Słowacją, której przedstawiciele triumfowali w czterech konkurencjach i dodatkowo wywalczyli dwa srebra. Trzecia była Serbia, której z kolei przypadły trzy złota i jeden brąz. Co najmniej raz na podium meldowali się zawodnicy z 15 państw.

Medale Polaków na ME:

Złoto (3):

Barbara Moskal – karabinek pneumatyczny stojąc (VI)
Szymon Sowiński – pistolet pneumatyczny standard P5 (SH1)
Szymon Sowiński, Kacper Pierzyński, Filip Rodzik – pistolet pneumatyczny standard P5 (SH1), drużynowo

Srebro (6):

Emilia Babska – karabinek pneumatyczny stojąc R2 (SH1)
Szymon Sowiński – pistolet pneumatyczny P1 (SH1)
Szymon Sowiński, Kacper Pierzyński, Filip Rodzik – pistolet pneumatyczny P1 (SH1), drużynowo
Emilia Babska, Marek Dobrowolski – karabinek pneumatyczny stojąc R10 (SH1), mikst
Barbara Moskal – karabinek pneumatyczny leżąc (VI)
Kacper Pierzyński – pistolet pneumatyczny standard P5 (SH1)

Brąz (3):

Katarzyna Orzechowska – karabinek pneumatyczny stojąc (VI)
Kacper Pierzyński – pistolet pneumatyczny P1 (SH1)
Emilia Babska, Marek Dobrowolski, Waldemar Andruszkiewicz – karabinek pneumatyczny leżąc R3 (SH1), drużynowo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL