Bibione znów jest biało-czerwone! Siatkarze plażowi wygrali turniej we Włoszech

W dniach 12-14 maja we włoskim Bibione w niedalekiej odległości od Wenecji po raz kolejny odbyło się wielkie święto siatkówki plażowej Beach Volley Marathon. Fantastycznie w turnieju spisali się podopieczni trenera Piotra Janiaka, którzy bez straty seta zatriumfowali w zawodach i obronili tym samym trofeum sprzed roku.

W trakcie turnieju oprócz plażowych „dwójek”, „trójek” czy „czwórek” rozegrany został również turniej Beach Paravolley Marathon sitting & standing dla osób z niepełnosprawnościami. Nie mogło tam zabraknąć naszej reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej. Zawodnicy w składzie Michał Wypych, Rafał Wojtowicz, Bartłomiej Synowiec i Dariusz Cegiełka dzielnie reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej.

Polacy zameldowali się w Bibione w środę 10 maja późnym wieczorem, by następnego dnia rozegrać jeszcze kilka piłek, potrenować we włoskim klimacie oraz przygotować się do meczy na plaży. W piątek Polacy rozpoczęli turniej od pewnego zwycięstwa z reprezentacją Słowacji 2:0. W sobotę nie było inaczej. Polacy rozegrali trzy mecze z włoskimi drużynami, w każdym pokonując pewnie rywali 2:0. W sobotę zakończyli więc fazę grupową rozgrywek bez straty seta i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału.

Niedziela również należała do Polaków. W meczu półfinałowym biało-czerwoni pewnie pokonali reprezentację Włoch 2:0, by w końcu późnym popołudniem zmierzyć się w finale z drużyną Włochy 2 i pokonać rywali – nie inaczej, jak tylko 2:0. Włoskie Bibione znów otoczyło się naszymi barwami narodowymi. Dokładnie tak jak przed rokiem, Polacy po raz kolejny okazali się niepokonani.

Rozegraliśmy ParaVolley Marathon bez straty żadnego seta. Byliśmy nie do pokonania. Bardzo ciężkie warunki atmosferyczne przez cały turniej. Niepewność pogodowa, duże zmiany temperatur – to wszystko nie sprzyjało siatkówce plażowej. Ale okazało się, że nasi zawodnicy są nie do zatrzymania. Jestem z nich dumny. Wszyscy zawodnicy: Michał Wypych, Darek Cegiełka, Rafał Wojtowicz, Bartek Synowiec oraz cały sztab: Dawid Łuczak, Marta Gargas, Kacper Bołda. Na tę ekipę nie ma mocnych. Bardzo dobra robota – podsumowuje turniej trener kadry Piotr Janiak.

Jesteśmy zespołem z krwi i kości. Nasi chłopcy pewnie pokonują rywali, zdobywają medale i tworzą fantastyczną atmosferę. Kolejny egzamin z team spirit zdany na piątkę z plusem. Czego chcieć więcej? – dodaje Marta Gargas trener mentalny kadry Polski.

————
Informacja prasowa
Fot. główne: Paravolley Europe

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL