W drodze na mundial: Reprezentacja Polski w amp futbolu zagra w Dublinie

Już w sobotę reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach zagra na stadionie Bohemian FC w Dublinie z Anglią i Irlandią w ramach przygotowań do październikowych ampfutbolowych mistrzostw świata. Biało-czerwoni liczą na gorący doping irlandzkiej Polonii, a ich mecze będzie można śledzić na żywo również w internecie.

Po świetnym występie na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy Polacy szykują się już do walki o medale Mistrzostw Świata. W najbliższy weekend nasza reprezentacja, wzmocniona nowymi ambasadorami i sponsorami (kadrę wspierają między innymi Kamil Grosicki, Robert Lewandowski i Łukasz Fabiański) poleci do Irlandii, gdzie zmierzy się odpowiednio z drugą i szóstą drużyną niedawnego EURO.

Biało-czerwoni po zdobyciu brązowych medali nie spoczęli na laurach i praktycznie od razu rozpoczęli przygotowania do meksykańskiego mundialu. Za Polakami są już cztery zgrupowania oraz inaugurujący kolejny sezon Amp Futbol Ekstraklasy turniej ligowy. Owocem tych przygotowań są zmiany w kadrze. Trener reprezentacji Marek Dragosz do Dublina zabiera czterech zawodników, którzy nie grali na mistrzostwach Europy. Wśród nich znalazł się zaledwie szesnastoletni bramkarz Igor Woźniak, który świetnie radzi sobie w rozgrywkach Amp Futbol Ekstraklasy w barwach Husarii Kraków.

To powołanie jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem – mówi Igor Woźniak – niesamowicie się cieszę, że jedno z moich największych marzeń, czyli gra w reprezentacji Polski, spełni się już w najbliższy weekend. Nie mogę się doczekać hymnu, nie mogę doczekać się pierwszego gwizdka sędziego i debiutu! – dodaje.

Szansę na rozegranie pierwszych minut w reprezentacji Polski otrzymał również Marcin Kusiński, a Mariusz Krzempek i Adrian Stanecki wracają do reprezentacji po dłuższej przerwie.

Polacy, mimo mocno przebudowanego składu planują powalczyć w Dublinie o dwa zwycięstwa. Ze swoimi najbliższymi rywalami biało-czerwoni mierzyli się w ostatnich latach wielokrotnie, między innymi podczas turniejów Amp Futbol Cup, czy na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa Europy to już historia – mówi trener reprezentacji Polski Marek Dragosz. – Teraz naszym celem jest zbudowanie mistrzowskiego zespołu na mundial i mecze w Dublinie mają temu służyć. Irlandczycy, mimo że wysoko wygraliśmy z nimi w Turcji, zawsze są bardzo niewdzięcznym i niewygodnym rywalem. Anglicy natomiast – wicemistrzowie Europy – są reprezentacją budowaną z ogromną pasją i w bardzo przemyślany sposób. Mają świetne zaplecze i sporo młodych zawodników, którzy na pewno, tak jak nasi piłkarze, będą chcieli udowodnić selekcjonerowi swoją przydatność przed mundialem.

Turniej rozgrywany jest w ramach wspieranych przez UEFA European Amputee Football Weeks, a jego ambasadorem jest słynny skrzydłowy między innymi Chelsea Londyn Damien Duff.

Impreza rozpocznie się już w piątek meczem gospodarzy z Anglią (20:45 polskiego czasu), a już w sobotę dwa mecze rozegrają Polacy, którzy o 13:00 staną naprzeciwko Anglii i 0 17:00 Irlandii. Wszystkie spotkania będą transmitowane na żywo w internecie na profilu europejskiej federacji EAFF www.facebook.com/EuroAMP/.

Oba sobotnie mecze zostaną rozegrane na stadionie Dalymount Park, na którym na co dzień gra drużyna Bohemian FC. Nasi zawodnicy liczą na wsparcie i głośny doping polskich kibiców z Dublina, tym bardziej, że mają z nimi osobiste koneksje.

To będą dla mnie wyjątkowe dwa mecze, ponieważ na trybunach zasiądzie moja mama, która mieszka na Wyspach – mówi Dawid Dobkowski, napastnik reprezentacji Polski. – Jestem mocno podekscytowany, ale muszę zachować chłodną głowę, aby pokazać się trenerowi i kibicom z jak najlepszej strony. Polacy to najlepsi kibice na świecie, dlatego liczymy na głośny biało-czerwony doping w Dublinie! – dodaje.

Terminarz turnieju:

piątek 04.05
20:45* Irlandia v Anglia

sobota 05.05
13:00* Anglia v Polska
17:00* Irlandia v Polska

* godziny wg polskiego czasu

Transmisja na żywo wszystkich meczów: https://www.facebook.com/EuroAMP/.

Kadra reprezentacji Polski Amp Futbol na mecze z Anglią i Irlandią:

Jakub Popławski (Gloria Varsovia)
Igor Woźniak (Husaria Kraków)
Rafał Bieńkowski (GKS Góra)
Marcin Kusiński (Gloria Varsovia)
Adrian Stanecki (Gloria Varsovia)
Krystian Kapłon (Husaria Kraków)
Mariusz Krzempek (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Sebastian Ziółkowski (GKS Góra)
Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia)
Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał: Mateusz Widłak/Amp Futbol Polska.
Fot.: Bartłomiej Budny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL