Biegi narciarskie: Polskie sztafety na 7. i 14. lokacie

W ramach trwającego w Lillehammer Pucharu Świata w biegach narciarskich i biathlonie rozegrane zostały w niedzielę wyścigi sztafet. Z podwójnego triumfu w zmaganiach open cieszyli się Rosjanie, a polskie drużyny w silnie obsadzonej stawce zajęły siódme oraz czternaste miejsce.

Do walki o jak najwyższe pozycje w rozgrywanym w otwartej formule wyścigu sztafet zgłoszonych zostało czternaście ekip, w tym dwie w biało-czerwonych barwach. Konkurencja ta zakończyła się podwójną wygraną Rosjan. Laur zwycięstwa powędrował do kwartetu startującego w składzie Iwan Gołubkow, Wladislaw Liekomcew, Witalij Małyszew i Ruszan Minnegułow, osiągając na finiszu rezultat 26:11,6 min. Drugą lokatę ze stratą 54,4 s wywalczył zespół złożony z zawodników z dysfunkcją wzroku, w którym wystąpili biegnący dwukrotnie Oleg Ponomariew (przewodnik Andriej Romanow), Stanisław Czochłajew (przewodnik Oleg Kołodijczuk) oraz Michalina Łysowa (przewodnik Aleksiej Iwanow). Słabszym o 1:12,8 min wynikiem popisali się z kolei Francuzi reprezentowani przez Benjamina Davieta (biegł dwa razy), Anthony’ego Chalencona (przewodnik Brice Ottonello) i Thomasa Duboisa (przewodnik Bastien Sauvage).

W połowie stawki, na siódmej lokacie uplasowali się Piotr Garbowski (B3) wspierany na trasie przez przewodnika Jakuba Twardowskiego, Witold Skupień (LW5/7) oraz Iweta Faron (LW8). 46-letni Garbowski jako jedyny z tego grona pobiegł dziś dwukrotnie, wyprowadzając polską sztafetę przed ostatnią zmianą na czwartą pozycję. Strata biało-czerwonych do zwycięzców ostatecznie wyniosła 3:09,6 min. Drugi z naszych zespołów zamknął stawkę, generując słabszy o 11:02,6 min wynik od najmocniejszego zespołu Rosjan. Na poszczególnych zmianach pobiegli Kamil Rosiek (LW12) oraz biegnący w parze z przewodnikiem Aneta Górska (B2 – przewodnik Katarzyna Witek), Paweł Nowicki (B1, z Janem Kobryniem oraz Paweł Gil (B3, z Michałem Lańdą).

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL