Boccia: VII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w bocci za nami

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze po raz VII było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Niepełnosprawnych w bocci. Impreza, która odbyła się w dniach 6-8 października w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze, finansowana była ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Nie obyło się bez niespodzianek, które sprawił orkan Ksawery w województwie lubuskim. Orkan nie ominął także ośrodka w Drzonkowie. Długo nie było wiadomo, czy zawody się odbędą, z uwagi na brak prądu. To zawodnicy i reprezentacje zadecydowały: „Jedziemy na zawody”. Przeważała chęć spotkania i udziału w imprezie, która dawała możliwość wspólnych spotkań na boisku i poza boiskiem, jako kontynuacja wieloletniej integracji.

W zawodach uczestniczyło przeszło 70 osób, w tym 50 sportowców niepełnosprawnych. Rywalizowali zawodnicy z 9 jednostek z Polski: Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych z Głogowa, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Poznania, Wojewódzki Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” z Wrocławia, Klub Sportowy Inwalidów „Start” ze Szczecina, Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” z Częstochowy, „Prometeus” z Konopisk, Stowarzyszenie „Alternatywy” ze Sławy, „Start-Simet” z Jeleniej Góry oraz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z  Zielonej Góry.  Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Andrzej Gonia – Dyrektor Lubuskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze.

Zawodnicy rywalizowali w grupie paraolimpijskiej: BC2 oraz BC3 (zawodnicy grający przy pomocy rynny i asystenta). Przeprowadzono również rozgrywki w dwóch grupach integracyjnych, gdzie prowadzono klasyfikację drużynową. Drużyna składała się z trzech zawodników plus rezerwowi zawodnicy. Mimo niemiłych niespodzianek – wyłączania od czasu do czasu energii elektrycznej, zawody zostały przeprowadzone zgodnie z założonym programem. Zespoły  i zawodnicy, którzy zajęli czołowe miejsca, w końcowej klasyfikacji otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali okolicznościowymi koszulkami.

Dla zawodników grupy wyczynowej był to generalny sprawdzian przed Mistrzostwami Polski. Zawodnicy mieli możliwość gry i rywalizacji w grupach integracyjnych, których w Polsce tworzy się coraz więcej. Zawody są imprezą pożyteczną, propagującą boccię – dyscyplinę paraolimpijską, która staje się coraz bardziej popularna. Przyczynia się do tego również zielonogórski „Start”, który od 9 lat organizuje wiele imprez prestiżowych w tej dyscyplinie sportowej.

Impreza przebiegła w miłej sportowej atmosferze, za co organizator serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom.

***

Wyniki końcowe zawodów:

Grupa BC2:

1. miejsce – Marta Wesołek – „START” Poznań
2. miejsce – Arkadiusz Kierojczyk – „START” Poznań
3. miejsce – Anna Gruchot – „START” Zielona Góra
4. miejsce – Tomasz Kalkowski – „START” Poznań

Grupa BC3:

1. miejsce – Edyta Owczarz – „START” Poznań
2. miejsce – Zbigniew Bednarek – „PROMETEUS” Konopiska
3. miejsce – Tomasz Niparko – „START” Zielona Góra
4. miejsce – Małgorzata Jakubowska – „START” Zielona Góra
5. miejsce – Klaudia Najbor – „START” Zielona Góra
6. miejsce –  Gerard Kurkowiak – „START” Poznań

Grupa integracyjna – I:

1. miejsce – „START” Szczecin – zespół I
2. miejsce – „PROMETEUS” Konopiska
3. miejsce – „START” Szczecin – zespół II
4. miejsce – „START-SIMET” Jelenia Góra
5. miejsce – „START” Wrocław
6. miejsce –  „START” Zielona Góra – zespół I

Grupa integracyjna – II:

1. miejsce – „ALTERNATYWY” Sława
2. miejsce – „GOL-START” Częstochowa
3. miejsce –  „START” Zielona Góra – zespół II
4. miejsce – „IKSON” Głogów

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłała: Danuta Tarnawska/Prezes Zarządu ZSR START Zielona Góra.

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL