Bohaterki kampanii „Mistrzowie na Igrzyska” w najwyższej formie podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski

W dniach 12-13 września odbyły się w Bydgoszczy XXVII Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Sprawni-Razem z udziałem zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród startujących byli sportowcy z zespołem Downa, którzy w marcu br. mieli reprezentować kraj na światowych igrzyskach w Turcji.

Choć pandemia pokrzyżowała ich plany wyjazdowe, to zawodnicy kontynuują treningi wierząc, że wkrótce będą mogli rywalizować na arenie międzynarodowej. Tymczasem w miniony weekend na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka pokazali wspaniałą formę, zwłaszcza w konkurencjach biegowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują reprezentantki województwa mazowieckiego: Magdalena Dąbrowska i Zofia Dzięcioł, które w Bydgoszczy zdobyły po trzy medale.

Zawodniczki, podopieczne Fundacji SONI, trenują lekkoatletykę w warszawskich klubach: Lekkoatletyka dla dzieci i młodzieży – Kamil Żewłakow, AZS AWF Warszawa (Magdalena) i RK Athletics klub Roberta Korzeniowskiego (Zofia).

Bezkonkurencyjna na bieżni Magdalena Dąbrowska sięgnęła po złoto na dystansach 100 i 400 metrów, uciekając swojej koleżance Zofii Dzięcioł, która w tych biegach wywalczyła drugie miejsce. Do swoich kolekcji medalowych z mistrzostw Polski obie zawodniczki dołożyły po srebrnym krążku, biegnąc w sztafecie kobiet województwa mazowieckiego. Dodatkowo Zofia Dzięcioł oddała najdłuższy skok w dal spośród startujących w zawodach kobiet z zespołem Downa.

Stając na najwyższych miejscach na podium, obie lekkoatletki potwierdziły świetną formę i gotowość do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami z całego świata. Póki co nadal pozostaje im jedynie udział w zawodach krajowych. Już za miesiąc multidyscyplinarna Zofia Dzięcioł bronić będzie tytułów na mistrzostwach Polski w pływaniu Sprawni-Razem 2020 w Krakowie.

Osiągnięcia sportowe zawodniczek można śledzić na Facebook-u: M jak mogę i Zofia Dzięcioł – kwestia perspektywy. O losach bohaterów kampanii „Mistrzowie na Igrzyska” na bieżąco informuje strona www.fundacjasoni.pl. Wciąż aktywna jest zbiórka środków na przygotowania i udział polskich sportowców w najbliższych międzynarodowych zawodach dla osób z zespołem Downa, które odbędą się w przyszłym roku: Mistrzowie na Igrzyska.

Pełne podsumowanie lekkoatletycznych mistrzostw już wkrótce na naszej stronie!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL