Fot. 6th World Deaf Swimming Championship

Brąz pływackich mistrzostw świata dla Julii Chmielewskiej oraz Konrada Powroźnika

10 medali zgromadzili na swoim koncie polscy pływacy na półmetku trwających w Buenos Aires mistrzostw świata niesłyszących. Ostatniej nocy na podium stanęli Julia Chmielewska wraz Konradem Powroźnikiem.

Dla 20-letniej Julii Chmielewskiej jest to już trzeci indywidualny krążek podczas tegorocznych mistrzostw. Wcześniej wywalczyła brąz na 200 metrów stylem zmiennym oraz srebro na 50 metrów klasykiem. W nocy ze środy na czwartek wzbogaciła swoją kolekcję o brąz w rywalizacji na setkę żabką, uzyskując w finale 1:16,31. Złoto zgarnęła Ukrainka Iryna Tereszczenko, która wpłynęła na metę o 0,1 s szybciej od Włoszki Gai Maragno.

Identycznym dorobkiem w konkurencjach indywidualnych może pochwalić się również Konrad Powroźnik, który w zmaganiach na 400 metrów kraulem sięgnął po wicemistrzostwo świata, a na krótszym o połowę dystansie był trzeci. Jego najświeższy nabytek to brązowy kruszec na 200 metrów stylem zmiennym, który przypieczętował rezultatem 2:09,77. Triumfował Japończyk Ryutaro Ibara przed Ukraińcem Denysem Nakonecznym, a z czternastym czasem poranne eliminacje zakończył Dawid Dragan.

Tuż za podium w morderczym wyścigu na dystansie 1500 metrów techniką dowolną uplasowała się Julia Dragan. Od medalu naszą zawodniczkę dzieliło 10 sekund. Na czwartej lokacie sklasyfikowana została również nasza mieszana sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym, którą w finale tworzyli Klaudia Jarzewicz, Julia Chmielewska, Konrad Powroźnik oraz Rafał Wójcik, natomiast w eliminacjach o jak najkorzystniejsze rozstawienie torów walczyli Laura Jarzewicz, Igor Stempurski, Kacper Nowicki oraz Weronika Nowicka. Tu z kolei do medalu zabrakło pięciu sekund.

Na piątkę na setkę kraulem spisała się Weronika Nowicka. W tej samej konkurencji ósmy w finale był Rafał Wójcik. Na eliminacjach swój start zakończyli Kacper Nowicki (13.), Wiktor Wojciechowski (14.) oraz Igor Stempurski (17.).

Po piąte miejsce w rywalizacji na 50 metrów grzbietem popłynęła Klaudia Jarzewicz. Jedenaste miejsce eliminacjach przypadło jej młodszej siostrze Laurze. W porannych wyścigach sprinterskich stylem klasycznym 20. był Dawid Dragan, a dwie lokaty niżej znalazł się Konrad Powroźnik.

Do wieczornego finału 800 metrów kraulem awans uzyskali Rafał Wójcik wraz z Jakubem Kramarczykiem, zajmując w eliminacjach odpowiednio drugą i czwartą pozycję. Dziesiąty czas uzyskał Wiktor Wojciechowski.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL