Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Chudzicki i Misztal z podwójnym złotem! Worek medali tenisistów stołowych w Hiszpanii

Dziewięć medali: cztery złote, trzy srebrne oraz dwa brązowe to dorobek polskich tenisistów stołowych w zakończonym w niedzielę w Hiszpanii turnieju Costa Brava Spanish Para Open 2021. Po dwa złota zdobyli Maksym Chudzicki wraz z Igorem Misztalem, triumfując zarówno w rozgrywkach indywidualnych jak i drużynowych.

Po igrzyskach paraolimpijskich w Tokio tenisiści stołowi powracają do rywalizacji za pingpongowym stołem. W turnieju Spanish Open poza doświadczonymi zawodnikami z kadry seniorów do rywalizacji przystąpili również nasi utalentowani juniorzy, dla których był to kolejny etap przygotowawczy do igrzysk w Paryżu (2024) oraz Los Angeles (2028). Biało-czerwoni łącznie zdobyli dziewięć krążków (cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe) i tym samym zwyciężyli w medalowej klasyfikacji imprezy.

Indywidualnie na podium Polacy meldowali się sześciokrotnie. Po złoto w zmaganiach klasy 7. sięgnął trzeci podczas ostatnich igrzysk Maksym Chudzicki, pokonując w finale reprezentacyjnego kolegę Michała Deigslera. Świadkami polsko-polskiego starcia byliśmy również w decydującym pojedynku klasy 10., w której wyższość Igora Misztala zmuszony był uznać Paweł Włodyka. W rozgrywkach klasy 6. srebrny kruszec zdobyła Katarzyna Marszał, a trzecie miejsce zajęła Barbara Jabłonka. W klasie 7. natomiast brąz przypadł w udziale Magdalenie Sutkowskiej-Pawłasek. Na fazie grupowej swoją przygodę z turniejem zakończyli Piotr Mańturz (kl. 6), Kamil Kowalski, Marcin Mroczka (obaj kl. 8), Marcin Zieliński (kl. 9) oraz Jakub Ostoja-Solecki (kl. 10).

W rywalizacji drużynowej duet Maksym Chudzicki/Michał Deigsler odniósł zwycięstwo w łączonych rozgrywkach klas 6-7. Sukces kolegów powtórzyli Igor Misztal z Pawłem Włodyką, triumfując w zmaganiach klasy 10. W turnieju kobiet klas 7-10. brązowe krążki powędrowały do Katarzyny Marszał, Magdaleny Sutkowskiej-Pawłasek oraz Barbary Jabłonki. Bez medali swoje starty zakończyli Piotr Mańturz grający w parze z Hindusem Gajananem Parmarem, Marcin Mroczka z Kamilem Kowalskim (kl. 8), a także Marcin Zieliński z Jakubem Ostoją-Soleckim (kl. 10).

————

Fot. główne: Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL