Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

„Dariusz Pender”. Dziś premiera filmu o najbardziej utytułowanym polskim szermierzu

Polska Fundacja Paraolimpijska zaprasza do obejrzenia kolejnego z cyklu filmu dokumentalnego przedstawiającego drogę do mistrzostwa najwybitniejszych polskich paraolimpijczyków. Bohaterem wyemitowanego dziś na antenie TVP Sport odcinka będzie Dariusz Pender, najbardziej utytułowany polski szermierz.

Dariusz Pender w międzynarodowym środowisku szermierki na wózkach uznawany jest za postać wybitną. To absolutny światowy top, jeśli chodzi o tę dyscyplinę, a wiarygodność tych słów bez wątpienia potwierdza fakt, że od dobrych dwóch dekad nie schodzi on z podium najważniejszych międzynarodowych imprez.

Lista sportowych osiągnięć 47-letniego zawodnika IKS-AWF Warszawa jest naprawdę imponująca. Sześciokrotnie dostąpił zaszczytu reprezentowania Polski podczas igrzysk paraolimpijskich, z których łącznie przywiózł dziewięć krążków: dwa złote, trzy srebrne oraz cztery brązowe. Te najcenniejsze zdobył w indywidualnych turniejach szpadowych: w 2000 roku w Sydney, gdzie polska szermierka okazała się najsilniejszym na świecie mocarstwem, oraz dwanaście lat później w Londynie. Wielokrotnie sięgał też po medale szermierczych mistrzostw świata i Europy oraz Pucharów Świata, zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Gdyby zliczyć wszystkie trofea, jakie wzbogaciły jego gablotę, szybko można pogubić się w rachunkach.

Już dziś o godzinie 12:10 na kanale TVP Sport będzie miała miejsce premiera filmu pt. „Dariusz Pender” przedstawiającego drogę do mistrzostwa najlepszego w polskiej historii szermierza walczącego na wózku. Swoimi wspomnieniami związanymi z Darkiem podzielą się m.in. trenerzy oraz koledzy z kadry narodowej, dla których stanowi on wzór sportowca i niedościgniony autorytet. Powtórka dokumentu w niedzielę 19.12 o godzinie 8:35.

————

Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL