Dwanaście medali tenisistów stołowych we Francji!

Świetny występ naszych tenisistów stołowych w trwającym w dniach 9-11 listopada w międzynarodowym turnieju we Voisin-le-Bretonneux we Francji. Biało-czerwoni łącznie zdobyli dwanaście medali, w tym aż sześć złotych!

Indywidualnie łupem biało-czerwonych padło siedem krążków. Na najwyższym stopniu podium znaleźli się Tomasz Jakimczuk (kl. 2), Maksym Chudzicki (kl. 7), który w finale singla rozprawił się z reprezentacyjnym kolegą Michałem Deigslerem, a także Igor Misztal (kl. 10). Po srebro poza wspomnianym Deigslerem sięgnęła również Katarzyna Marszał (kl. 6), natomiast brąz za pingpongowym stołem wywalczyli Piotr Mańturz (kl. 6) oraz Paweł Włodyka (kl. 10). Na etapie grupowych potyczek z gry pojedynczej odpadły Barbara Jabłonka (kl. 6) wraz z Magdaleną Sutkowską-Pawłasek (kl. 7).

Z bardzo dobrej strony polscy tenisiści pokazali się również w zmaganiach drużynowych. Tu z kolei nasi reprezentanci na podium meldowali się pięciokrotnie. Rywalizacja w łączonych klasach 6-7 zakończyła się zwycięstwem Maksyma Chudzickiego oraz Michała Deigslera. Sukces kolegów powtórzyli Igor Misztal wraz z Pawłem Włodyką, którzy nie dali szans przeciwnikom w turnieju klasy 10. Świetnie spisał się również Tomasz Jakimczuk, który połączył siły z Endre Majorem oraz Adamem Urlauberem. Polsko-węgierskie trio triumfowało w rozgrywkach klas 1-2. W klasie 6 na drugim miejscu znalazły się Katarzyna Marszał oraz Barbara Jabłonka, a w klasach 7-10 brąz zdobyła Magdalena Sutkowska-Pawłasek grająca w parze z Czeszką Nelą Kemlinkową. Przez fazę grupową zawodów nie zdołał przebrnąć Piotr Mańturz z Węgrem Balintem Celencserem.

————
Fot. Andrzej Ochal

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL