Avalon Extreme Team

Ekstremalne zawody na Torze Łódź! Przyjdź i kibicuj

Przed nami druga edycja Avalon EXTREME Racing Cup. Jest to jedyna w Polsce impreza motoryzacyjna, podczas której na torze spotykają się kierowcy sprawni oraz z niepełnosprawnością. Unikalna formuła rywalizacji i aż sześć prób sportowych. Zawody odbędą się 23 września (sobota) na Torze Łódź.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Organizatorem wydarzenia jest Avalon Extreme, wyjątkowa inicjatywa, która promuje sporty ekstremalne. Na starcie stanie ok. 40 kierowców z całej Polski, którzy będą klasyfikowani w dwóch kategoriach – sprawni (SPR) i niepełnosprawni (ON). W wydarzeniu weźmie udział kierowca rajdowy Sebastian Luty. – Avalon EXTREME Racing Cup to impreza jedyna w swoim rodzaju. Pokazujemy, że łączy nas miłość do czterech kółek i ostrej rywalizacji na torze. Jest to znakomita okazja, aby wspólnie przeżywać sportowe emocje. Na kibiców będzie czekać moc atrakcji, a ci najbardziej zuchwali otrzymają zaproszenie do mojej „Bestii”, jak pieszczotliwie nazywam swój samochód rajdowy, i razem ze mną wezmą udział w efektownych przejazdach pokazowych – powiedział ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty.

Na uczestników czeka sześć prób sportowych z pomiarem czasu po pięć okrążeń każda oraz jazda w pętli, czyli po cztery samochody na torze w tym samym czasie. W rywalizacji wystartują samochody cywilne oraz auta przygotowane do sportu. Próby sportowe rozpocznę się już o godz. 9:00.

Gościem specjalnym będzie Ernest Komorowski, który przeprowadzi pokazy stuntu i driftu motocyklowego. Na kibiców czekają także dodatkowe atrakcje, m.in. gokarty, przejażdżki jeepem offroadowym, chill gaming room, prezentacja nowatorskich bolidów.

Pierwsza edycja imprezy miała miejsce 27 maja br. również na Torze Łódź i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem kierowców z całego kraju. Wówczas, bezkonkurencyjni okazali się Piotr Malczewski i Kamil Kosela. Jak będzie podczas drugiej edycji? II Avalon EXTREME Racing Cup odbędzie się 23 września w godz. 7:45-16:30.

Harmonogram II Avalon EXTREME Racing Cup 2017:

23 września (sobota)

07:45-08:45 – odbiór administracyjny oraz BK
08:45-09:00 – odprawa dla uczestników
09:00-12:00 – rozpoczęcie prób sportowych
12:00-13:00 – przejazdy pokazowe
13:00-16:00 – kontynuacja prób sportowych
16:00 – zakończenie zawodów
16:20 – publikacja wyników
16:30 – rozdanie nagród i zakończenie imprezy.

————

Tekst i zdjęcia: Informacja prasowa.
Nadesłał: Bartosz Sosnówka.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL