Kanadyjski sport poniósł stratę. Nie żyje Nancy Morin, dwukrotna mistrzyni paraolimpijska

Smutna wiadomość dotarła do nas z Kanady, gdzie w wieku 44 lat zmarła pięciokrotna uczestniczka igrzysk paraolimpijskich Nancy Morin. Zawodniczka z powodzeniem reprezentowała swój kraj w przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością wzroku goalballu. Informację o śmierci przekazał we wtorek Kanadyjski Komitet Paraolimpijski.

Nancy Morin uczestniczyła w pięciu igrzyskach paraolimpijskich, dwukrotnie było jej dane rywalizować w igrzyskach panamerykańskich. Dwukrotnie wraz z koleżankami sięgnęła po paraolimpijskie medale. W australijskim Sydney po triumfie w finale nad Hiszpankami cieszyła się ze złota, cztery lata później w Atenach Kanadyjki obroniły tytuł mistrzyni paraolimpijskiej. Reprezentantki Kraju Klonowego Liścia w meczu o złoto pokonały wówczas reprezentację USA.

Trzy kolejne paraolimpijskie imprezy niestety nie były już medalowe. Reprezentacja Klonowego Liścia z Morin w składzie kończyła igrzyska w Pekinie w 2008 roku na piątym miejscu, zaś igrzyska w Londynie w 2012 roku oraz w Rio de Janeiro w 2016 roku na szóstej lokacie. Dwukrotnie na igrzyskach panamerykańskich sięgała z ekipą po brąz. Dwa lata temu Morin zakończyła karierę sportową.

Przygodę z goalballem Morin rozpoczęła w wieku 19 lat w drużynie z Quebecu. Już 3 lata później, w 1997 roku stała się oficjalnie reprezentantką drużyny narodowej. W oficjalnym komunikacie nie podano przyczyny jej śmierci.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL