Goalball: Polska reprezentacja triumfuje w międzynarodowym turnieju w Chorzowie!

Wielkim sukcesem zakończył się występ reprezentacji Polski w goalballu w rozegranym w Chorzowie międzynarodowym turnieju Silesia Cup 2018. Biało-czerwoni popisali się w nim 100-procentową skutecznością, wygrali wszystkie sześć spotkań i w pełni zasłużenie sięgnęli po końcowe zwycięstwo.

W siódmej edycji międzynarodowego turnieju Silesia Cup, który zorganizowany został na Stadionie Śląskim w Chorzowie, wystąpiło siedem drużyn. Poza reprezentacją Polski oglądać mogliśmy ekipy z Hiszpanii, Grecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch, a także zespół gospodarzy – START Katowice. Rozgrywki przeprowadzone były systemem „każdy z każdym”, a o rozkładzie miejsc w końcowej tabeli decydowała suma wywalczonych za poszczególne spotkania punktów.

Najwięcej „oczek” – 18 zgromadziła na swoim koncie polska reprezentacja, która wystąpiła w Chorzowie w składzie Adrian Piotrowicz, Damian Hortecki, Krzysztof Suchocki, Marcin Lisowski, Marcin Lubczyk, Marek Mościcki. Podopieczni trenerów Roberta Prażmo i Piotra Szymali w rozegranych spotkaniach zdobyli komplet punktów, a końcowy triumf w zawodach przypieczętowali zwycięstwem 10:9 nad drużyną z Wysp Brytyjskich. W meczu otwarcia biało-czerwoni pokonali 8:6 Hiszpanów, w następnych meczach z kolei wyższość Polaków zmuszeni byli uznać Włosi (15:6), Grecy (12:10), ekipa STARTu Katowice (13:3) oraz Ukraińcy (9:7).

Drugie miejsce w śląskim turnieju zajęli nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy Ukaińcy, a stawkę na podium uzupełniła reprezentacja Włoch. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Grecy, Hiszpanie oraz Brytyjczycy. Gospodarze zawodów ze STARTu Katowice w stawce siedmiu drużyn uplasowali się na ostatnim, siódmym miejscu.

Zwycięstwo w Silesia Cup to wielki sukces biało-czerwonych, którzy powoli wkraczają w decydującą fazę przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy Dywizji B. Chorzów, któremu powierzona została organizacja tegorocznego europejskiego czempionatu, test organizacyjny w miniony weekend zaliczył na piątkę!

Końcowa klasyfikacja zawodów:

Złoto: Polska
Srebro: Ukraina
Brąz: Włochy

4. miejsce: Grecja
5. miejsce: Hiszpania
6. miejsce: Wielka Brytania
7. miejsce: START Katowice

Wyniki poszczególnych spotkań:

Hiszpania 9:7 START Katowice
Ukraina 10:3 Grecja
Wielka Brytania 11:12 Włochy

Polska 8:6 Hiszpania
START Katowice 5:15 Ukraina
Grecja 15:8 Wielka Brytania

Polska 15:6 Włochy
Hiszpania 5:6 Ukraina
Wielka Brytania 17:12 START Katowice

Grecja 10:12 Polska
Włochy 10:8 Hiszpania
Ukraina 10:5 Wielka Brytania

START Katowice 3:13 Polska
Grecja 9:9 Włochy
Hiszpania 4:8 Wielka Brytania

Polska 9:7 Ukraina
Włochy 17:12 START Katowice
Grecja 4:7 Hiszpania

Wielka Brytania 9:10 Polska
Ukraina 14:8 Włochy
START Katowice 7:17 Grecja

————

Fot.: Prywatne archiwum Marcina Lubczyka.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL