Grażyna Pecuch siódma w karabinku pneumatycznym

Drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w strzelectwie sportowym rywalizowano w dwóch konkurencjach karabinka pneumatycznego: kobiet w pozycji stojącej (R2, kat. SH1) oraz kobiet i mężczyzn w pozycji stojącej (R4, kat. SH2). Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Grażyna Pecuch, która w zmaganiachpań wywalczyła siódmą lokatę.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W rywalizacji pań w kategorii SH1 w pozycji stojącej na starcie pojawiło się osiem zawodniczek. Pewne było zatem, że każda z nich uzyska awans do sesji finałowej. W kwalifikacjach najlepiej zaprezentowała się wczorajsza zwyciężczyni w konkurencji mieszanej, Słowaczka Veronika Vadovicova. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów w 40 strzałach z 10 metrów uzbierała 415 punktów. Druga Niemka Manuela Schmermund straciła do niej aż 10,4 pkt. Na trzeciej pozycji z dorobkiem 402, 7 pkt. znalazła się Norweżka Monica Lillehagen. Grażyna Pecuch z 350,8 pkt. uplasowała się na ósmym miejscu. W finale, w którym po 11 i 12 strzale, a potem kolejno co dwa strzały, następuje eliminacja najsłabszego zawodnika, Pecuch ostatecznie sklasyfikowana została na siódmej pozycji. Walkę o końcowe zwycięstwo stoczyły Veronika Vadovivova i Monica Lillehagen. Górą była Słowaczka, która w 24 strzałach zdobyła 246,8 punktów, Norweżka straciła do niej 4,8 pkt. Na trzecim stopniu podium stanęła Niemka Elke Seeliger.

W zmaganiach kobiet i mężczyzn w kategorii SH2 najlepszy okazał się Szwed Philip Jonsson. Rywalizacja o końcowy triumf w zawodach była niezwykle zacięta. Szwed przed dwoma ostatnimi strzelaniami miał zaledwie 0,1 pkt. przewagi nad Ukraińcem Wasylem Kowalczukiem. Kowalczuk w dwóch ostatnich próbach zebrał 0,4 pkt. mniej niż przeciwnik (w sumie miał ich 252,0) i zmuszony był zadowolić się drugim miejscem. Trzeci był Francuz Tanguy De la Forest (230,4 pkt.). Żadnemu z dwojga Polaków nie udało się wywalczyć awansu do finału. W kwalifikacjach Mirosława Górna w stawce 29 zawodników znalazła się na 25. pozycji. Oczko niżej sklasyfikowany został natomiast Piotr Kacalski.

Pełną listę z wynikami znaleźć można tutaj .