Pływanie: Igor Hrehorowicz trzeci wśród młodzieży na dystansie 100 metrów motylkiem!

Ostatni dzień pływackich zawodów z cyklu World Series rozgrywanych we włoskim Lignano Sabbiadoro przyniósł biało-czerwonym jedną lokatę podium. Po trzecie miejsce w młodzieżowym finale 100 metrów stylem motylkowym popłynął Igor Hrehorowicz.

Igor Hrehorowicz to obiecujący, młody zawodnik, który szlifuje formę pod skrzydłami Startu Wrocław. Realizowane przez niego treningi już teraz zaczynają procentować, o czym mogliśmy przekonać się właśnie we Włoszech. 16-latek w sobotę był drugi na 400 metrów techniką dowolną w rywalizacji zawodników do 18. roku życia, a dwa dni wcześniej na czterokrotnie krótszym dystansie wylądował tuż za podium. Dziś w finale młodzieżowym 100 metrów motylkiem nasz reprezentant uplasował się co prawda na drugim miejscu, lecz w finale B jeszcze lepiej spisał się jego rówieśnik Hiszpan Brun Jacobo Garrido, spychając tym samym Hrehorowicza na trzecią pozycję. Brązowy medal w rywalizacji delfinem dał naszemu zawodnikowi czas 1:07,61 min, za który otrzymał 657 pkt.

W porannych eliminacjach 100 metrów stylem motylkowym zaprezentowało się dziś w sumie czterech panów. Poza Hrehorowiczem (S9), który popłynął w finale z udziałem młodzieży, miejsce w finale B znalazło się dla dwóch Polaków. Swoją szansę na skutek rezygnacji dwóch wyżej sklasyfikowanych pływaków wykorzystał Michał Golus (S8). Zawodnik Wodnika Radom dotknął ścianki basenu z czasem 1:06,25 min, co dało mu 743 pkt. i czwarte miejsce wśród ośmiu startujących. Szósty z rezultatem 1:02,45 min (671 pkt.) był z kolei Kamil Rzetelski (S13). Również szóstą pozycję w finale B wśród kobiet zajęła Monika Belczewska (S10), która na finiszu uzyskała 1:25,92 min (489 pkt.). Borykająca się ze zdrowotnymi problemami Oliwia Jabłońska, której z racji 15. miejsca w eliminacjach również przysługiwało prawo startu, ostatecznie w nim nie wystąpiła.

Poniżej podsumowanie niedzielnych startów biało-czerwonych.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL