Przełom listopada i grudnia obfitował w moc wodnych wrażeń. 10-osobowa reprezentacja Polski rywalizowała w Meksyku o medale seniorskich mistrzostw świata w pływaniu. W tym samym czasie ich koledzy wylecieli do Portugalii, by powalczyć o czołowe lokaty podczas Światowych Igrzysk IWAS (IWAS World Games 2017).

W zawodach, które w dniach 30 listopada – 6 grudnia odbyły się w portugalskim Vila Real de Santo António, wzięła udział liczna reprezentacja Polski w składzie: Monika Belczewska, Patryk Biskup, Zuzanna Boruszewska, Marcin Ceglarski, Oliwia Daroch, Daniel Gawroński, Igor Hrehorowicz, Nikola Kacik, Rafał Kalinowski, Patryk Kowalski, Jakub Kozłowski, Marcin Makar, Aleksandra Ochtera, Katarzyna Sobczak, Dawid Tomczyk (wszyscy pływanie). Igrzyska te zakończyły się wielkim sukcesem. Biało-czerwoni nie dość, że powrócili z workiem medali, to przy okazji poprawili swoje rekordy życiowe. Wieloma wynikami wymazali z tabel poprzednie rekordy kraju.

Miejsca zajmowane przez biało-czerwonych

Patryk Biskup:

– 2. miejsce – 100m st. grzbietowym (641 pkt.)
– 3. miejsce – 100m st. klasycznym (695 pkt.)
– 3. miejsce – 400m st. dowolnym (626 pkt.)
– 4. miejsce – 200 m st. zmiennym (599 pkt.)
– 5. miejsce – 100m st. dowolnym (583 pkt.)

Patryk Kowalski:

– 1. miejsce – 100m st. grzbietowym (705 pkt.)
– 2. miejsce – 400m st. dowolnym (700 pkt.)
– 2. miejsce – 200 m st. zmiennym (647 pkt.)
– 5. miejsce – 50 m st. dowolnym (552 pkt.)
– 6. miejsce – 100m st. dowolnym (567 pkt.)

Jakub Kozłowski:

– 2. miejsce – 200 m st. dowolnym (379 pkt.)
– 3. miejsce – 100m st. dowolnym (385 pkt.)
– 3. miejsce – 150 m st. zmiennym (327 pkt.)
– 4. miejsce – 50 m st. klasycznym (197 pkt.)
– 4. miejsce – 50 m st. dowolnym (409 pkt.)

Rafał Kalinowski:

– 1. miejsce – 50 m st. dowolnym (666 pkt.)
– 2. miejsce – 100m st. klasycznym (750 pkt.)
– 3. miejsce – 100m st. dowolnym (622 pkt.)
– 3. miejsce – 200 m st. zmiennym (638 pkt.)

Dawid Tomczyk:

– 4. miejsce – 100m st. grzbietowym (574 pkt.)
– 4. miejsce – 50 m st. dowolnym (620 pkt)
– 7. miejsce – 100m st. dowolnym (566 pkt.)
– 8. miejsce – 200 m st. zmiennym (423 pkt.)

Daniel Gawroński:

– 6. miejsce – 50 m st. dowolnym (549 pkt.)
– 7. miejsce – 200 m st. zmiennym (443 pkt.)
– 9. miejsce – 100m st. dowolnym (540 pkt.)
– 13. miejsce – 100 m st. motylkowym (389 pkt.)

Igor Hrehorowicz:

– 4. miejsce – 400m st. dowolnym (617 pkt.)
– 5. miejsce – 100m st. grzbietowym (493 pkt.)
– 9. miejsce – 50 m st. dowolnym (547 pkt.)
– 10. miejsce – 100m st. dowolnym (522 pkt.)

Marcin Ceglarski:

– 7. miejsce – 400m st. dowolnym (413 pkt.)
– 9. miejsce – 100m st. klasycznym (229 pkt.)
– 13. miejsce – 100m st. dowolnym (373 pkt.)
– 14. miejsce – 50 m st. dowolnym (339 pkt.)

Marcin Makar:

– 2. miejsce – 100 m st. motylkowym (446 pkt.)
– 6. miejsce – 400m st. dowolnym (439 pkt.)
– 8. miejsce – 100m st. grzbietowym (399 pkt.)
– 14. miejsce – 100m st. dowolnym (360 pkt.)

Monika Belczewska:

– 1. miejsce – 100 m st. motylkowym (599 pkt.)
– 3. miejsce – 200 m st. zmiennym (514 pkt.)
– 5. miejsce – 100 m st. grzbietowym (431 pkt.)
– 6. miejsce – 100m st. dowolnym (493 pkt.)
– 6. miejsce – 50 m st. dowolnym (585 pkt.)

Aleksandra Ochtera:

– 2. miejsce – 200 m st. zmiennym (605 pkt.)
– 3. miejsce – 400m st. dowolnym (488 pkt.)
– 3. miejsce – 50 m st. dowolnym (659 pkt.)
– 4. miejsce – 100m st. klasycznym (547 pkt.)
– 5. miejsce – 100m. st. dowolnym (527 pkt.)

Oliwia Daroch:

– 2. miejsce – 100 m st. motylkowym (469 pkt.)
– 4. miejsce – 100 m st. grzbietowym (504 pkt.)
– 5. miejsce – 400m st. dowolnym (467 pkt.)
– 5. miejsce – 50 m st. dowolnym (603 pkt.)
– 7. miejsce – 100m. st. dowolnym (476 pkt.)

Zuzanna Boruszewska:

– 4. miejsce – 50 m st. dowolnym (516 pkt.)
– 5. miejsce – 100m st. klasycznym (488 pkt.)
– 8. miejsce – 100m st. dowolnym (461 pkt.)

Katarzyna Sobczak:

– 1. miejsce – 400m st. dowolnym (638 pkt.)
– 3. miejsce – 100m st. dowolnym (608 pkt.)
– 3. miejsce – 100 m st. grzbietowym (521 pkt.)
– 4. miejsce – 50 m st. dowolnym (611 pkt.)
– 6. miejsce – 100m st. klasycznym (438 pkt.)

Nikola Kacik:

– 6. miejsce – 100 m st. grzbietowym (395 pkt.)
– 6. miejsce – 400m st. dowolnym (437 pkt.)
– 9. miejsce – 50 m st. dowolnym (455 pkt.)
– 9. miejsce – 100m st. dowolnym (433 pkt.)

————

Fot.: http://www.iwasf.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here