II SitWake Extreme Challenge 2017. Gwiazda światowego wakeboardu odwiedzi Polskę

Efektowne przejazdy, ewolucje w powietrzu oraz wakeboarding w najlepszym wydaniu w wykonaniu zawodników zarówno sprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Podczas II SitWake Extreme Challenge nie zabraknie emocjonującej rywalizacji oraz atrakcji dla kibiców. W zawodach weźmie udział krajowa czołówka oraz gość specjalny, jeden z najlepszych wakeboarderów na świecie, Francuz Jerome Elbrycht. Impreza odbędzie się 19 sierpnia (sobota) na terenie Wake For Friends w Grodzisku Mazowieckim nieopodal Warszawy.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

To już druga edycja zawodów organizowanych przez Avalon Extreme. Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem Jerome’a Elbrychta, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie. – Nie mogło mnie zabraknąć na tak wyjątkowej imprezie. Sam jestem ciekaw, jaki poziom prezentują polscy zawodnicy i jak na ich tle prezentują się osoby z niepełnosprawnością, które będą rywalizować na specjalnie przystosowanych deskach sitwake’owych. Podróż do Polski ma dla mnie sentymentalny wymiar, ponieważ właśnie stąd pochodzą moi dziadkowie – powiedział Jerome Elbrycht.

Francuz jest niepełnosprawnym wakeboarderem oraz narciarzem specjalizującym się we freestyle’u. Największy sukces w sportowej karierze osiągnął na X Games 2016, podczas których wywalczył złoty medal w konkurencji Mono Skier X. W tym samym roku zdobył wicemistrzostwo kraju w sitwake’u, a rok później okazał się już bezkonkurencyjny. Ponadto, zdobył brąz podczas mistrzostw Europy 2015, które zostały rozegrane we Włoszech. Dzień przed SitWake Extreme Challenge, na terenie Wake Farma w Warszawie Elbrycht spotka się z uczestnikami oraz podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przeprowadzając specjalne szkolenie.

W zawodach weźmie także udział Igor Sikorski, paraolimpijczyk z Soczi w narciarstwie alpejskim oraz ambasador projektu Avalon Extreme. – Ubiegłoroczna edycja okazała się sporym sukcesem, dlatego chcemy iść za ciosem. Podczas imprezy panuje fantastyczna atmosfera, a sama rywalizacja jest bardzo efektowna. Latem zamieniam narty na deskę do sitwake’a, co sprawia, że mogę być aktywny przez cały rok, brać udział w wielu wydarzeniach zarówno jako uczestnik, ale również trener. Takie zawody przełamują stereotypy na temat niepełnosprawności i zwracają uwagę, że wakacje to nie tylko czas na leniuchowanie, lecz przede wszystkim na aktywny wypoczynek – dodał Igor Sikorski.

Wakeboarding to sport polegający na pływaniu po tafli wody na desce, trzymając się liny podłączonej do wyciągu i wykonywaniu ewolucji. W wersji dla osób z niepełnosprawnością, jego odmianą jest sitwake.

II SitWake Extreme Challenge rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00. W rywalizacji weźmie udział co najmniej 20 zawodników, którzy zostaną podzieleni na dwie kategorie – ON (niepełnosprawni) i SPR (niepełnosprawni). W eliminacjach sędziowie będą oceniać po dwa indywidualne przejazdy, zwracając szczególną uwagę na jakość prezentowanych akrobacji. Następnie, pięciu najlepszych zawodników z każdej kategorii zostanie połączonych w pary, aby w finałowych przejazdach walczyć o zwycięstwo drużynowe. Rywalizacja indywidualna będzie natomiast rozstrzygnięta bezpośrednio po zakończeniu eliminacji.

Harmonogram II SitWake Extreme Challenge 2017:

9:00 – treningi
10:30 – riders meeting
11:00 – start (eliminacje w kategoriach ON i SPR)
13:30 – przerwa na lunch, wolne przejazdy
15:00 – finały w parach ON+SPR
18:00 – dekoracja uczestników
18:30 – konkurs tricków

————

Źródło: Informacja prasowa (materiał i zdjęcia).
Nadesłał: Bartosz Sosnówka.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL