Pjongczang 2018: Komu kibicujemy we wtorek?

Czwartego dnia zimowych igrzysk paraolimpijskich organizatorzy przygotowali po sześć kompletów medali w konkurencjach alpejskich oraz biathlonowych. Na starcie nie zabraknie Polaków, którzy o jak najlepsze lokaty powalczą w obu tych dyscyplinach.

Po trzech dniach rywalizacji na czele medalowej klasyfikacji za sprawą wywalczonych dziś dwóch mistrzowskich tytułów w snowboardzie umocnili się reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Ich aktualny dorobek to sześć złotych, pięć srebrnych i cztery brązowe krążki. Drugą pozycję wciąż utrzymują Francuzi, którzy zgromadzili na swoim po trzy trofea z każdego koloru, a czołową trójkę zamykają Ukraińcy (3-2-4). Co najmniej raz na podium stawało już 21 krajów, o dwa więcej niż cztery lata wcześniej w Soczi. Biało-czerwoni do tej pory wciąż pozostają bez medalu. Po najwyższą jak dotąd lokatę w polskiej ekipie pobiegł dziś Witold Skupień, który był piąty na dystansie 20 kilometrów techniką dowolną.

We wtorek rozdane zostaną medale w superkombinacji kobiet i mężczyzn we wszystkich kategoriach niepełnosprawności. Na starcie pojawią się Maciej Krężel wraz z przewodniczką Anną Ogarzyńską oraz Igor Sikorski. Od 1:30 polskiego czasu rozgrywany będzie przejazd supergiganta, na godzinę 7:00 zaplanowano natomiast slalom. Jako pierwsze na trasę wyruszą panie z dysfunkcją narządu wzroku, następnie startujące w pozycji stojącej, a na samym końcu rywalizujące na siedząco. Po zakończeniu ich zmagań w takiej samej kolejności zaprezentują się panowie. Jeśli zaś chodzi o biathlon, to od 2:55 warto trzymać mocno kciuki za Kamila Rośka, od 4:30 za Iwetę Faron, a od 6:40 za Piotra Garbowskiego i jego przewodnika Jakuba Twardowskiego.

Narciarstwo alpejskie:

  • superkombinacja kobiet i mężczyzn (wszystkie grupy) – supergigant godz. 1:30, slalom godz. 7:00 (Maciej Krężel, Igor Sikorski)

Biathlon:

  • kobiety (poz. siedząca), 10 km – godz. 2:00
  • mężczyźni (poz. siedząca). 12,5 km – godz. 2:55 (Kamil Rosiek)
  • kobiety (poz. stojąca), 10 km – godz. 4:30 (Iweta Faron)
  • mężczyźni (poz. stojąca), 12,5 km – godz. 4:50
  • kobiety, (dysfunkcja narządu wzroku), 10 km – godz. 6:20
  • mężczyźni, (dysfunkcja narządu wzroku), 12,5 km – godz. 6:40 (Piotr Garbowski)

————

Fot.: Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL