Jaroszewski i Kulik drudzy w deblu

Piotr Jaroszewski i Jerzy Kulik zajęli drugie miejsce w turnieju Lithuania Open w tenisie na wózkach. Obaj nasi zawodnicy dodatkowo dotarli do półfinału zmagań singlowych. Gra w singlu jak i deblu zakończyła się zwycięstwem Grecji.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

 

W grze podwójnej Stefanos Diamantis i Giorgos Lazaridis wygrali walkowerem z Jaroszewskim i Kulikiem. W ćwierćfinale Grecy wygrali z polsko-izraelską parą Stefan Dobaczewski i Genadi Kohanov. W półfinale byli lepsi od Jurija Gołowina z Rosji i Francesco Prat Serry z Hiszpanii – pogromcami innej polskiej pary Kamil Bukrym i Mariusz Jakubowski.

Singiel również nie przyniósł zwycięstwa nad Grekami. Jaroszewski przegrał 1:6, 4:6 z rozstawionym z jedynką Diamantisem. Polak rozpoczął od przegranego seta, w którym wygrał niestety tylko jednego gema. W drugim był lepszy 6:4 od rywala. W decydującym trzecim secie zwycięski był Diamantis, Polak urwał mu trzy gemy. Kulik w starciu z Lazaridisem wygrał tylko dwa gemy, oba w pierwszej partii. W greckim finale lepszy był Diamantis, oddając rodakowi jedynie trzy gemy w meczu, wszystkie w pierwszym secie.

Jest to kolejny sukces Polaków, po dobrych występach Albina Batyckiego, Tadeusza Kruszelnickiego oraz Kamila Fabisiaka, o których informowaliśmy w tym miesiącu na łamach naszego portalu.

Fot. Andrzej Chrobot /SIKT PŁOCK.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL