Justyna Kozdryk ze złotym medalem i nowym rekordem Polski!

Choć do mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów pozostał jeszcze miesiąc, Justyna Kozdryk już teraz prezentuje wyborną formę. W miniony weekend 37-latka z wynikiem 100 kilogramów sięgnęła w kategorii do 47 kg po złoty medal VII Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Gospodarzem VII Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej był Chorzów. Tytuł mistrzyni Polski w kategorii do 47 kg Justyna Kozdryk zapewniła sobie już w pierwszym podejściu, w którym wycisnęła sztangę ważącą 90 kilogramów. W drugiej próbie dołożyła do tego wyniku kolejne pięć kilogramów. Złoty medal 37-latka finalnie przypieczętowała w trzecim podejściu, w którym zadysponowała 100 kilogramów. Rezultatem tym zawodniczka klubu GKS Kraska Jasieniec poprawiła o 5 kilogramów poprzedni rekord Polski, dając tym samym swoim zagranicznym rywalkom wyraźny sygnał, że ma ogromny apetyt na medal grudniowego czempionatu.

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

 

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL