Artur Pióro najlepszym niesłyszącym sportowcem 2018 roku!

Polski Związek Sportu Niesłyszących już po raz jedenasty był organizatorem plebiscytu mającego na celu wyłonienie dziesiątki najlepszych zawodników niesłyszących 2018 roku. Decyzją kibiców tytuł sportowca roku powędrował do pływackiego multimistrza Artura Pióro. Drużyną roku okrzyknięte zostały złote medalistki mistrzostw Europy w futsalu.

W gronie nominowanych do tytułu sportowca roku znaleźli się przedstawiciele sześciu dyscyplin, którzy z dumą reprezentowali nasz kraj na arenach całego świata. Sukcesów w poolimpijskim roku było co niemiara, wielokrotnie też za sprawą niesłyszących zawodników na najwyższy maszt wciągana była biało-czerwona flaga. Nie powinien dziwić fakt, że organizatorzy 11. edycji Plebiscytu – Polski Związek Sportu Niesłyszących – mieli niełatwy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o wytypowanie kandydatów. Ostateczną decyzję o wyborze zwycięzcy pozostawiono kibicom, którzy na specjalnie przygotowanych kuponach mogli wpisywać nazwiska swoich faworytów.

Uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostały wyniki plebiscytu, odbyła się w ubiegłą sobotę (23 lutego) w sali konferencyjnej Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Decyzją głosujących statuetkę dla najlepszego niesłyszącego sportowca zgarnął Artur Pióro. Sześciokrotny medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy w pływaniu nie krył wzruszenia po ogłoszeniu werdyktu. – Wasze wsparcie jeszcze bardziej motywuje mnie do ciężkiej pracy w przygotowaniu do mistrzostw świata niesłyszących w Brazylii w 2019 roku, do których się intensywnie przygotowuję – napisał na swojej facebookowej stronie. Na dwóch kolejnych pozycjach uplasowały się mistrzynie Europy w futsalu, Marta Kaczmarczyk oraz Agnieszka Boćkowska.

Wyjątkowy wyczyn piłkarek, które w fińskim Tampere sięgnęły po historyczny tytuł mistrzyń Starego Kontynentu, zyskał wielkie uznanie nie tylko w oczach kibiców, ale również kapituły konkursowej. To właśnie na ich ręce złożona została specjalna nagroda w kategorii „Drużyna Roku”. Biało-czerwone okazały się nie do zatrzymania przez swoje rywalki, strzelając im w całym turnieju aż 49 bramek. W finałowej potyczce podopieczne trenera Aleksandra Opaczewskiego zmierzyły się z Niemkami, z którymi po pełnej dramaturgii i nerwów końcówce zwyciężyły ostatecznie 6:5.

Podczas gali przyznane zostały wyróżnienia w łącznie jedenastu dodatkowych kategoriach. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na oficjalnej stronie Polskiego Związku Sportu Niesłyszących.

Wyniki głosowania kibiców:

 1. Artur Pióro (pływanie)
 2. Marta Kaczmarczyk (piłka nożna)
 3. Agnieszka Boćkowska (piłka nożna)
 4. Michał Wojciechowski (lekkoatletyka)
 5. Łukasz Gliszczyński (lekkoatletyka)
 6. Paweł Arciszewski (kolarstwo górskie)
 7. Konrad Powroźnik (pływanie)
 8. Julia Chmielewska (pływanie)
 9. Julia Dragan (pływanie)
 10. Oskar Gołębiowski (lekkoatletyka)
 11. Mateusz Łapaj (szachy)
 12. Adrian Marcinkiewicz (lekkoatletyka)
 13. Juliusz Sawka (pływanie)
 14. Nina Bęben (pływanie)
 15. Kacper Nowicki (pływanie)
 16. Michał Kulpa (lekkoatletyka)
 17. Tomasz Gumiński, Marcin Bodnar, Marek Sendłak, Zbigniew Gumiński (żeglarstwo)
 18. Barbara Lepszy, Maciej Malinowski, Hubert Głagowski, Małgorzata Międlar (żeglarstwo)
 19. Ireneusz Kwiczak, Daniel Sendłak, Alan Stępniewski, Marta Droździel (żeglarstwo)

————

Fot.: Oficjalny fanpage Artura Pióro.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL