ME niesłyszących w futsalu: Polki sięgnęły po mistrzostwo Europy!

Polska reprezentacja kobiet w futsalu sięgnęła po złoty medal w rozgrywanej w fińskim Tampere w dniach 6-14 grudnia piątej edycji mistrzostw Europy. W finale Polki pokonały 6:5 Niemki. Oprócz tytułu biało-czerwone wywalczyły również awans na mistrzostwa świata.

W rywalizacji pań udział wzięło dwanaście reprezentacji narodowych. Biało-czerwone rywalizowały w grupie A razem z gospodyniami, Szwedkami i Francuzkami. Polki rozpoczęły  turniej od meczu z Finkami. Nasze zawodniczki nie dały szans rywalkom, strzelając czternaście bramek, zaś tracąc zaledwie jedną. W drugim meczu Polki wygrały 6:2 ze Szwedkami. Na koniec fazy grupowej wysoko zwyciężyły z Francuzkami. „Trójkolorowe” schodziły pokonane 1:8.

Fazę pucharową nasze panie rozpoczęły od spotkania z Rosjankami. Przeciwniczki jednak nie miały za wiele w tym meczu do powiedzenia, biało-czerwone wygrały z nimi 12:2 i awansowały do półfinału. W półfinale czekały już na nie Hiszpanki, zwyciężczynie grupy B. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego ambitnie podeszły do spotkania, jednak to Polki cieszyły się z triumfu 3:1 i meldunku w finale. O zwycięstwo przyszło im stoczyć walkę z Niemkami. Drugi zespół grupy B w fazie pucharowej pokonał 10:2 Szwecję oraz 7:1 Anglię. Tytuł mistrzyń Europy wywalczyły Polki, pokonując rywalki jedną bramką, spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5. Podium uzupełniły Hiszpanki, które wygrały z Angielkami 9:3. Część Polek znalazło się w składzie srebrnej drużyny z Letnich Igrzysk Głuchych w Samsunie w lipcu 2017 roku.

W Finlandii zagrały: Lidia Maziarz, Izabela Kużniak, Karolina Wojtkiewicz, Joanna Kaczmarczyk, Paulina Prusinowska, Paulina Suchorowska, Justyna Siwek, Agnieszka Boćkowska, Marta Kaczmarczyk, Emilia Althoff, Krystyna Nowak, Wiktoria Aumiiller.

Szesnaście ekip startowało w zmaganiach mężczyzn. Polacy w fazie grupowej zajęli pierwszą lokatę pokonując kolejno 5:0 Turcję, 7:1 Szwajcarię i 5:4 Chorwację. Niestety w fazie pucharowej przegrali 4:7 ze Szwedami i pozostała im walka o miejsca 5-8. Tam odnieśli zwycięstwo 5:4 nad Izraelem oraz ponieśli porażkę 4:6 z Chorwacją, kończąc mistrzostwa Europy ostatecznie na szóstej lokacie. Złoto zdobyli Hiszpanie, pokonując w finale 3:1 Rosję. Po brąz sięgnęli Włosi, którzy wygrali ze Szwecją 6:1.

Biało-czerwoni wystąpili w składzie Karol Wanot, Jakub Guz, Marcin Szymański, Adam Wojewoda, Damian Bieniak, Filip Gałązka, Krzysztof Łuczywek, Łukasz Wróbel, Jan Paczyńki, Jakub Ferdynus, Paweł Szewczyk, Mateusz Hempe.

————

Fot.: Archiwum prywatne polskiej reprezentacji.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL