Fot. Robert Kwiatek/Polska Fundacja Paraolimpijska

Kolarstwo torowe: Żeńskie tandemy na siódmym i ósmym miejscu w czasówce

Na krytym torze kolarskim Izu Velodrome wyłoniono medalistki paraolimpijskie w jeździe na czas tandemów. Debiutujące w igrzyskach Justyna Kiryła i Dominika Putyra w konkurencji tej ukończyły rywalizację w drugiej połowie stawki.

W wyścigu tandemów na czas wystartowało łącznie dziesięć duetów. Jako pierwsze na tor wyruszyły Dominika Putyra z pilotem Ewą Bańkowską, które metę liczącego 1000 metrów dystansu przekroczyły w 1:13,212 min, co ostatecznie przełożyło się na ósme miejsce. Jako szósta w kolejności para na welodromie w Izu zaprezentowały się Justyna Kiryła z pilotem Aleksandrą Tecław, które zameldowały się na finiszu w 1:12,354 min i  tym samym w klasyfikacji znalazły się tuż przed koleżankami z biało-czerwonej ekipy.

Mistrzyniami paraolimpijskimi zostały reprezentujące Holandię Larissa Klaassen oraz Imke Brommer, które rezultatem 1:05,291 min ustanowiły nowy rekord paraolimpijski. Srebrny kruszec ze stratą 1,452 s do triumfatorek powędrował do Brytyjek startujących w składzie Aileen McGlynn Obe i Helen Scott. Po brąz sięgnęły z kolei Griet Hoet i Anneleen Monsieur z Belgii, które pojechały wolniej od zawodniczek Pomarańczowych o 2,652 s.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Robert Kwiatek/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL