Kolejny sprawdzian lekkoatletów podczas mityngu w Słubicach

Po dwutygodniowym zgrupowaniu w Bydgoszczy zakończonym startem w międzynarodowym mityngu, kadrę narodową lekkoatletów czekał kolejny sprawdzian – udział w zawodach w Słubicach. Zawody te odbyły się w dniach 12-14 maja i stanowiły świetną okazję do sprawdzenia formy i wypełnienia minimów przed najważniejszą w tym sezonie imprezą, lipcowymi mistrzostwami świata w Londynie.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Podobnie jak przed tygodniem podczas startu w Bydgoszczy, najlepsze dwa rezultaty padły w pchnięciu kulą. Na pierwszym miejscu w punktowym rankingu znalazł się wynik Bartosza Tyszkowskiego. Aktualny mistrz świata i wicemistrz igrzysk paraolimpijskich w najlepszym swoim pchnięciu posłał kulę na odległość 13,98 m. Warto podkreślić, że przed tygodniem lądowała ona 77 centymetrów bliżej. Tak znacząca poprawa daje wyraźny sygnał konkurentom Tyszkowskiego, że w Londynie powinien on być bardzo mocnym ogniwem w polskiej reprezentacji. Na drugim miejscu znalazł się w tym zestawieniu rezultat Janusza Rokickiego. Trzykrotny srebrny medalista igrzysk paraolimpijskich w porównaniu z zeszłym tygodniem poprawił się o 43 centymetry, w najlepszej próbie uzyskał 14,86 m. Tym samym pokazał, że podczas występu na Wyspach Brytyjskich rywalom również niełatwo będzie odebrać mu wywalczony przed dwoma laty w Katarze złoty medal. Na trzeciej pozycji uplasowała się klubowa koleżanka Tyszkowskiego, Renata  Śliwińska, która w dysku uzyskała 20,96 m.

Z bardzo dobrej strony ponownie pokazała się Lucyna Kornobys. Srebrna medalistka igrzysk z Rio w swojej popisowej konkurencji, pchnięciu kulą, osiągnęła 8,20 m. Jest to rezultat o 5 cm lepszy od tego, jaki przed tygodniem uzyskała w Bydgoszczy. Maciej Lepiato, który rozpoczął sezon od pokonania poprzeczki zawieszonej na 216 cm, po raz kolejny rozprawił się z tą wysokością. Przełożyło się to na piątą lokatę w punktowej klasyfikacji. Jedno oczko za nim, z 19,29 m w dysku, znalazł się Robert Jachimowicz, nasz wicemistrz paraolimpijski z Rio. Kolejne dwa wartościowe wyniki, w biegu na 400 i 200 metrów, uzyskał Krzysztof Ciuksza. Czołową dziesiątkę zamknęły dwa najlepsze wyniki uzyskane przez Tomasza Paulińskiego i Pawła Piotrowskiego w rzucie dyskiem.

Czołowa dziesiątka zawodów w Słubicach

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL