Kraków walczy o mistrzostwa Europy w amp futbolu – decyzja już w marcu!

Delegacja Europejskiej Federacji Ampfutbolu (EAFF) odwiedziła Kraków, który ubiega się o prawo organizacji ampfutbolowych mistrzostw Europy w 2020 roku.

W piątek do Polski przylecieli sekretarz generalny EAFF Simon Baker i przewodniczący komisji mistrzostw Dave Tweed, którzy w imieniu europejskiej federacji odwiedzili Kraków chcący zorganizować Euro 2020. Przedstawiciele EAFF byli bardzo zadowoleni z rezultatów wizytacji. – Jesteśmy pod dużym wrażeniem przygotowań Polski do organizacji tych mistrzostw – przyznał Baker.

Przedstawiciele EAFF i Amp Futbol Polska odwiedzili stadiony Cracovii, Wisły i Garbarni oraz hotele i inne obiekty niezbędne przy organizacji tak dużej imprezy. Spotkali się także z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim, który potwierdził, że miasto wesprze organizację imprezy.

2019.02.01 KRAKOW
WIZYTA DELEGACJA AMP FUTBOL W KRAKOWIE SPOTKANIE PREZYDENT JACEK MAJCHROWSKI STADION WISLA CRACOVIA
NZ SIMON BAKER DAVE TWEED JACEK MAJCHROWSKI PREZYDENT KRAKOW
FOT GRZEGORZ LYKO / FOKUSMEDIA.COM.PL

Bycie gospodarzem mistrzostw Europy byłoby dla nas wielkim wyzwaniem, ale liczymy, że będziemy mogli się go podjąć. Mamy też nadzieję, że organizując je w Krakowie udowodnimy jak piękny może być ampfutbol i jak popularny staje się sport osób niepełnosprawnych. Chcielibyśmy, aby był to kolejny etap fantastycznego rozwoju ampfutbolu w Polsce – przyznał Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. – Podczas turnieju spodziewamy się trybun pełnych kibiców i świetnej gry naszej kadry – dodał Widłak, który jest również prezesem EAFF. Jako przedstawiciel jednego z kandydatów nie bierze jednak udziału w procesie wyboru organizatora Euro 2020.

Po wizytacji EAFF w Krakowie szanse na przeprowadzenie turnieju w Polsce są duże. – Amp Futbol Polska znane jest w całej ampfutbolowej Europie z organizacji świetnych turniejów, więc spodziewaliśmy się bardzo dobrze przygotowanej wizytacji. Podczas poprzednich mistrzostw Europy Turcja bardzo wysoko zawiesiła jednak poprzeczkę i kolejny gospodarz stanie przed wielkim wyzwaniem – wyjaśnił Baker przypominając, że finał Euro 2017 na Vodafone Arena w Stambule na żywo obejrzało 41 tysięcy widzów.

Gospodarz mistrzostw Europy 2020 zostanie oficjalnie wybrany już 2 marca 2019 podczas kongresu EAFF w Warszawie. Aktualnym mistrzem Europy jest Turcja, a wicemistrzem – Anglia. Podczas Euro 2017 brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski.

————

Informacja prasowa.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL