KS INDRA Kaźmierz mistrzem Polski w siatkówce na siedząco!

W miniony weekend (13-15 listopada) w Hotelu Active we Wrocławiu zakończyły się mistrzostwa Polski 2020 w siatkówce na siedząco. Przy trudnych, covidowych warunkach, bez udziału publiczności, ale z wielkim zaangażowaniem o mistrzostwo Polski walczyły drużyny z całej Polski. W tej niezwykłej, bo łączącej na jednym boisku sportowym osoby niepełnosprawne i pełnosprawne dyscyplinie, o każdy punkt, o każdego seta i każdy mecz walczyło siedem drużyn – KS INDRA Kaźmierz, KSI START Szczecin, START Łodź, START Wrocław, PARAVOLLEY Silesia I, PARAVOLLEY Silesia II oraz GWAREK Wilków.

O końcowej kwalifikacji w mistrzostwach Polski oraz medalach decydowały rozgrywki z trzech rozegranych turniejów. Suma zdobytych punktów oraz bezpośrednie rozgrywki pomiędzy zespołami zdecydowały, że w strefie medalowej znaleźli się zawodnicy zarówno z północy, ze środka jak i z południa Polski. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyli zawodnicy PARAVOLLEY Silesia I. Drugie miejsce i srebrne krążki wywieźli z Wrocławia siatkarze STARTu Szczecin. Z najwyższymi trofeami oraz złotem na szyi opuścili Dolny Śląsk zawodnicy i zawodniczki z Wielkopolski – KS Indra Kaźmierz. Warto dodać, że w poprzednim turnieju, który odbywał się w Łodzi w dniach 23-25 października, drużyna z Kaźmierza zdobyła Puchar Polski. W składzie zwycięskiego zespołu znaleźli się następujący zawodnicy: Maciej Latawiec, Marcin Musielak, Piotr Truszkowski, Michał Wypych, Błażej Szubstarski, Arkadiusz Zoga, Marta Gargas, Michał Wiśniewski, Magdalena Wiśniewska, Artur Cegłowski i Robert Wydera.

– Jesteśmy dumni z naszego zwycięstwa. Ciężko było się przygotować w warunkach, jakie obecnie panują w Polsce. Epidemia zdecydowanie nie sprzyjała regularnym treningom, ale zrobiliśmy wszystko, co było możliwe. Pracowaliśmy na tyle, na ile się dało, by w jednym roku zdobyć Puchar Polski oraz złote medale mistrzostw Polski. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom i zawodniczkom KS Indra, którzy w trakcie treningów pomogli nam się przygotować do turniejów, a niestety z różnych powodów zabrakło ich w składzie ostatniego turnieju. To też ich zwycięstwo. Cieszymy się bardzo, że wygraliśmy wszystko, co było możliwe do wygrania w mistrzostwach Polski 2020″ – mówi grający trener Maciej Latawiec.

Jesteśmy ambitni i mamy ochotę na kolejne zwycięstwa.  Na pewno nie osiądziemy na laurach i w przyszłym roku postaramy się obronić tytuł mistrza Polski – dodaje Marcin Musielak, kapitan złotych medalistów mistrzostw Polski 2020.

Wygrała wola walki, determinacja, konsekwencja i zaangażowanie całego zespołu. W trakcie całych mistrzostw Polski, na boisku i poza nim, zawodnicy KS Indra pokazywali, że są zgranym i skoncentrowanym na celu zespołem. Treningi, znajomość celu, skupienie i zgrany zespół to przepis na nasz sukces –  zaznacza zawodniczka KS Indra i trener mentalny Marta Gargas.

– Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Gdyby nie nasi sponsorzy, darczyńcy oraz kibice, którzy każdego dnia wspierają nas w drodze na szczyt, sukces nie byłby tak znaczący. Dziękujemy, że jesteście z nami. Bez Was nie doszlibyśmy tak daleko – mówi zawodnik i prezes Stowarzyszenia KS Indra Piotr Truszkowski.

Klasyfikacja końcowa:

1. KS INDRA Kaźmierz
2. KSI START Szczecin
3. Paravolley Silesia I
4. WZSN START Wrocław
5. START Łódź
6. Gwarek Wilków
7. Paravolley Silesia II

————

Informacja prasowa.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL