Kuloodporni Bielsko-Biała gospodarzami ampfutbolowej Ligi Mistrzów 2020!

Kolejny wielki sukces i wyzwanie organizacyjne dla Polski! Ampfutbolowa Liga Mistrzów 2020 zostanie rozegrana w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach. Mistrzowie Polski Kuloodporni Bielsko-Biała wygrali rywalizację o ten prestiżowy turniej z tureckim Gaziantepem.

O tym, iż Kuloodporni Bielsko-Biała będą gospodarzami drugiego w historii turnieju Ligi Mistrzów EAFF zdecydowali mistrzowie ośmiu krajów, którzy wezmą udział w turnieju.

W staraniach o przeprowadzenie zawodów poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko i cieszę się, że to my będziemy organizatorami turnieju. Zaangażowanie Turków, to jak zabiegali o miano gospodarza, środki na to przeznaczone, pokazują jak pięknie w Europie rozwija się ampfutbol – tłumaczy rozradowany Daniel Kawka, prezes Kuloodpornych.

To duży sukces dla Kuloodpornych i całego ampfutbolu w Polsce – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska i EAFF. – Osiągnięcie jest tym większe, że mistrzowie Polski rywalizowali z nie byle kim, tylko z mistrzem Turcji, który jest superprofesjonalnym klubem mającym własny stadion zbudowany specjalnie do ampfutbolu – wyjaśnia Widłak.

Polska oferta organizacji turnieju okazała się jednak jeszcze lepsza także pod względem infrastrukturalnym.

Myślę, że dużym naszym atutem było to, że każdy zespół będzie mógł zagrać przed kilkoma tysiącami kibiców. Półfinały oraz mecze o siódme, o piąte, o trzecie miejsce oraz finał rozegrane zostaną na 15-tysięcznym Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej – opowiada Kawka. W propozycji Turków jedynie finał odbyłby się na dużym stadionie w Gaziantepie, zaś pozostałe mecze rozegrane miały zostać na mniejszych obiektach.

Decydujące mecze Ligi Mistrzów 2020 odbędą się więc na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, a spotkania fazy grupowej na mniejszych obiektach w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. Najlepsze drużyny Europy będą rywalizowały w Polsce 22-24 maja.

Turniej w Bielsku-Białej będzie dużym wydarzeniem w Polsce oraz doskonałym wstępem przed jeszcze większym ampfutbolowym eventem – mistrzostwami Europy 2020. To sportowe święto odbędzie się już we wrześniu przyszłego roku w Krakowie.

W Lidze Mistrzów EAFF wystąpi tym razem ośmiu uczestników. Oprócz mistrzów Polski i Turcji zagrają w niej również Rosjanie, Anglicy, Irlandczycy, Gruzini oraz debiutujący Włosi i Azerowie. Pierwszą edycję imprezy, którą w maju tego roku EAFF zorganizowała w Tbilisi wspólnie z Gruzińskim Związkiem Piłki Nożnej, wygrał turecki Ortotek Gaziler. Poprzedni ampfutbolowy Mistrz Polski Legia Warszawa zdobyła w Gruzji wysokie trzecie miejsce, po zaciętych bojach w grupie z angielskim Evertonem i w decydującym meczu z Cork City.

W drugiej edycji imprezy możemy liczyć na jeszcze większe emocje!

EAFF CHAMPIONS LEAGUE 2020
22-24  maja 2020 / Bielsko-Biała / Czechowice-Dziedzice

 ————

Informacja prasowa.
Fot. główne: Bartłomiej Budny. 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL