Lekkoatleci z intelektualną niepełnosprawnością walczyli o medale mistrzostw Polski Sprawni-Razem!

W dniach 21-22 maja w Sępólnie Krajeńskim odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział ponad 100 sportowców z całej Polski, w tym członkowie reprezentacji na nadchodzące igrzyska paraolimpijskie w Tokio.

Podczas mistrzostw rozegrane zostały następujące konkurencje: biegi na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m i 3000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, dyskiem, bieg przez płotki 100m i sztafety 4x100m. Mimo zmiennej pogody pobito wiele rekordów i życiówek. Na szczególną uwagę zasługują wyniki wywodzącej się z narciarstwa biegowego i kolarstwa Małgorzaty Pernal, która debiutując na mistrzostwach lekkoatletycznych, zajęła znakomite lokaty w biegach na 800m – pierwsze i 1500m – drugie.

W tym trudnym dla sportu roku udało nam się przeprowadzić kolejne już zawody na najwyższym poziomie pod względem zarówno współzawodnictwa, jak i organizacji – mówi Dariusz Mosakowski, Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem. – Dla wielu zawodników był to pierwszy start od dawna. Wszyscy tęsknili do spotkania i sportowej rywalizacji. Wszyscy osiągnęli wspaniałe wyniki. Szczególne podziękowania za profesjonalne przygotowanie i przebieg zawodów należą się pani Agnieszce Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 13 Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Grudziądzu oraz panu Mariuszowi Czerwińskiemu, dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim.

We współzawodnictwie w Sępólnie Krajeńskim uczestniczyli uczniowie i absolwenci szkół specjalnych, zrzeszeni w Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, działającym w obszarze sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Działania związku skupiają się na realizacji takich celów jak popularyzowanie sportu wśród młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, selekcja dzieci i młodzieży posiadających predyspozycje do uprawiania sportu wyczynowego, wyłanianie Mistrzów Polski oraz wykorzystanie osiągnięć sportowych do realizacji celów rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych i wychowawczych. Współorganizatorami zawodów byli Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i CSiR w Sępólnie Krajeńskim, Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” oraz Szkoła Podstawowa nr 13 Specjalna im Marii Grzegorzewskiej w Grudziądzu.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL