Lekkoatletyka: Bydgoszcz zorganizuje przyszłoroczne mistrzostwa Europy!

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski przyznał Bydgoszczy organizację przyszłorocznych mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Rywalizacja z udziałem najlepszych na Starym Kontynencie sportowców rozegrana zostanie na początku czerwca na miejscowym stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Pierwsze mistrzostwa Europy zorganizowano w 2003 roku w holenderskim Assen i począwszy od 2012 roku rozgrywane są w cyklu dwuletnim. Wydarzenia z ostatnich miesięcy pokazują, że „królowa sportu” ma się w naszym kraju znakomicie. Przed rokiem w Berlinie, który gościł szóstą edycję lekkoatletycznych zmagań, najliczniejsza w historii polska reprezentacja wygrała medalową klasyfikację. Przez siedem dni rywalizacji na bieżni, rzutni oraz skoczni biało-czerwoni szli jak burza. Najwięcej krążków (aż 17) zgarnęli w piątek, a triumf przypieczętowali ostatecznie wynikiem 61 krążków: 26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych, poprawiając w ten sposób rekordowy dorobek z włoskiego Grosseto (2016), gdzie na podium lądowali 50-krotnie.

Przyszłoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w dniach 3-7 czerwca. Już za nieco ponad trzy tygodnie (19-21 lipca) bydgoski obiekt przywita uczestników przedostatniej ósmej rundy lekkoatletycznego Grand Prix, w którym swój start zapowiedziało blisko pół tysiąca sportowców z fizyczną, wzrokową oraz intelektualną niepełnosprawnością z 35 krajów. Równolegle w ramach tej samej imprezy wyłonieni zostaną medaliści 47. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. Najważniejszą imprezą tego sezonu jest bez wątpienia światowy czempionat w Dubaju (7-15 listopada), gdzie poza medalami rozdana zostanie większość przepustek na letnie igrzyska paraolimpijskie w Tokio.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL