Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała wicemistrzami Europy w triathlonie!

Łukasz Wietecki wspólnie z przewodnikiem Tomaszem Domagałą wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy w triathlonie odbywających się w estońskim Tartu. Na najwyższym stopniu podium stanął obrońca tytułu sprzed roku Brytyjczyk Dave Ellis.

Nasz zawodnik po udanym majowym starcie w Pucharze Świata w hiszpańskim Aguilas, gdzie finiszował jako trzeci, liczył na dobry wynik na mistrzostwach Europy. Polak do tej pory zdobywał dwukrotnie „krążki” na tej imprezie. W 2015 roku sięgnął po brąz na mistrzostwach Starego Kontynentu rozgrywanych w Genewie, zaś w 2017r. już w kategorii VI cieszył się z trzeciej lokaty podczas ME w austriackim Kitzbuhel.

W estońskim Tartu nasi triathloniści uzyskali najlepszy wynik w swojej historii na ME. Wietecki i Domagała zakończyli start ze wspaniałym srebrem. Mistrzowski tytuł obronił dwa lata młodszy od Polaka Dave Ellis. Brytyjczyk finiszował z czasem 1:03:35 godz. Łukasz Wietecki wraz z Tomaszem Domagałą stracili do Ellisa i jego przewodnika Luke Watsona minutę i 25 sekund. Za Polakami finiszowali Ukrainiec Wasyl Zakrawskyj i  Roman Korol (przewodnik) z czasem o 24 sek. gorszym.

Startowało dziesięciu zawodników, z czego jeden nie ukończył rywalizacji.

————

Fot.: Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL