Fot. World Archery Europe

Złoty medal Olszewskiej i Ciszka na Pucharze Europy w łucznictwie

W czeskim Novym Meście w dniach 14-20 maja rozgrywano Puchar Europy w łucznictwie. Znakomicie w otwierających międzynarodowy sezon zawodach zaprezentowali się Milena Olszewska wraz z Łukaszem Ciszkiem, którzy w konkurencju mikstów zgarnęli złoty medal.

Pierwszy w tym roku łuczniczy Puchar Europy miał liczną i silną obsadę – do rywalizacji przystąpili zawodnicy z 26 krajów. W biało-czerwonych barwach w strzelaniu z łuków klasycznych i bloczkowych zaprezentowali się Milena Olszewska, Ksenia Markitantowa, Łukasz Ciszek oraz Adam Dudka.

Po jedyny dla Polski medal sięgnęli Milena Olszewska z Łukaszem Ciszkiem, którzy zdominowali zmagania w mikstach klasycznych, pokonując w drodze do złotego medalu Ukraińców (5:1), Turków (5:4), a w finale Japończyków (6:2). Indywidualnie zarówno Olszewska jak i Ciszek wyeliminowani zostali w ćwierćfinałach, zajmując odpowiednio piątą i ósmą lokatę.

W bloczkowej odmianie łuków z kolei na ósmym miejscu uplasowali się w turnieju mieszanym Ksenia Markitantowa z Adamem Dudką. Indywidualnie Markitantowa była ósma, a Dudka odpadł z rywalizacji w 1/16 finału.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL