Dwa rekordy Polski i dwa złote medale. Majka i Gadowski mistrzami świata na ergometrach wioślarskich

Po dwa złote medale okraszone dwoma rekordami Polski sięgnęli w Bostonie Jolanta Majka oraz Michał Gadowski. Podopieczni trenera Tomasza Kaźmierczaka mogą pochwalić się tytułami halowych mistrzów świata w wiosłowaniu na ergometrach.

Mistrzostwa świata w wioślarstwie halowym odbyły się w Boston University Track and Tennis Center, przyciągając do rywalizacji przedstawicieli osiemnastu krajów. Do walki o medale globalnego czempionatu przystąpili zawodnicy KSI Startu Szczecin, Jolanta Majka i Michał Gadowski, którzy latem tworzą niezwykle udany duet na wodzie. Na przełomie sierpnia i września reprezentować będą Polskę podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

W stolicy stanu Massachusetts oboje wywalczyli po złotym medalu, wieńcząc indywidualne występy nowymi rekordami Polski na dystansie 2000 metrów (kat. PR2). Jolanta Majka zwycięstwo w mistrzostwach przypieczętowała rezultatem 8:34,6 min. Jej przewaga nad Dianne Leigh Sumner, która zamknęła tabelę, wyniosła 1:18,2 min. Michał Gadowski z kolei pokonał z czasem 7:27,3 min dwóch konkurentów. Tuż za nim z wyraźną stratą finiszowali Patrick Ward (+1:18,5 min) oraz Eric Gabriel (+2:18,0 min).